Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL A.Σίτι-ΟΜΟΝΟΙΑ 4-9

A.Σίτι-ΟΜΟΝΟΙΑ 4-9

sak_8887

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 4-9 για την ομάδα μας που κλειδώνει με τον καλύτερο τρόπο την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου. Με συνολικό σκορ 14-7 οι πράσινοι προκρίνονται στον τελικό και περιμένουν τον αντίπαλο τους που θα προκύψει από το ζευγάρι μεταξύ Αραράτ και Παρνασσού.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα

– Τέλος του αγώνα 4-9

– Στον άλλο ημιτελικό, Αραράτ και Παρνασσός οδηγούνται σε παράταση. Η ομάδα του Στροβόλου ισοφάρισε το σκορ με το οποίο είχε χάσει στον πρώτο αγώνα.

– Επανέναρξη στο παιχνίδι, μετά από 10λεπτη διακοπή.

– Έχουν περάσει 8 λεπτά από τη διακοπή και το παιχνίδι ακόμη να επαναρχίσει.

– Διακοπή μετά από ρήξη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο.

34′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-9 με το Κωτσιούι, που έκλεψε τη μπάλα και με ατομική προσπάθεια νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

– Δέκα λεπτά παραμένουν μέχρι το τέλος του αγώνα, η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι το αφεντικό στον αγωνιστικό χώρο.

29′ –  ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-8 με το Μάρκο, που χρίζεται και αυτός σκόρερ στο παιχνίδι.

25′ – Μεγάλη ευκαιρία πάει χαμένη από το Μάνο που αστοχεί προ κενής εστίας

22′ – Γκολ 4-7 μειώνει το Αποέλ με γκολ από στημένη φάση

21′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-7 με χατ τρικ του Μάνου. Όπως και στην έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο αρχηγός βρίσκει δίχτυα.

– Το Αποέλ ξεκινά με flying goalkeeper

20′ – Έναρξη 2ου Ημιχρόνου

– Στο άλλο παιχνίδι για τα ημιτελικά μεταξύ Αραράτ και Παρνασσού το σκορ του ημίχρονου είναι 1-1. Θυμίζουμε στον πρώτο αγώνα ο Αραράτ κέρδισε εκτός έδρας με 3-1.

– Αποφασιστική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο από τους πρωταθλητές μας που έχουν πλέον ένα ισχυρό προβάδισμα με τρία γκολ διαφορά. Θα πρέπει όμως να παραμείνουν με την ίδια σοβαρότητα μέχρι το τέλος έτσι ώστε να πανηγυρίσουν την πρόκριση.

20′ – ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 3-6

19′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-6 και πάλι με τον Κώτσιο, που δίνει πλέον ένα σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα μας με 3 γκολ διαφορά.

– Η ομάδα μας απάντησε σχετικά αμέσως και στις τρεις φορές που δέχθηκε γκολ. Αποφασισμένοι για πρόκριση οι παίκτες του Κούλλη Μαυρουδή.

15΄- ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-5 με τον Κώτσιο αυτή τη φορά να είναι σε ρόλο εκτελεστή.

13΄- Γκολ 3-4. Μειώνει το Αποέλ.

11΄- ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 2-4 ο Πάμπος Δημητριάδης δίνει και πάλι αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα μας. Την ασίστ για το γκολ την έδωσε και αυτή τη φορά ο Κώτσιος.

10′ – Γκολ 2-3. Μειώνει το Αποέλ. Στο ένα γκολ η διαφορά.

– Αρκετά καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής από την ΟΜΟΝΟΙΑ. Έκανε δύο λάθη που ευτυχώς δεν στοίχησαν, η άμυνα μας έδωσε τις λύσεις.

9′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-3 ο Μάνος. Δεύτερο γκολ από τον αρχηγό στο παιχνίδι και η ομάδα μας μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά.

4΄- ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-2 από το Ροδόλφο μετά από πάσα που του έκανε ο Κώτσιος. Άμεση απάντηση από την ομάδα μας που θέλει να δείξει από νωρίς ποιο είναι το αφεντικό στον αγώνα και στην υπόθεση πρόκριση.

3΄- Γκολ 1-1. Ισοφαρίζει το Αποέλ, απαντά γρήγορα στο προβάδισμα της ομάδας μας

1′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1 με γκολ του Μανώλη. Ο αρχηγός ανοίγει το σκορ και δείχνει το δρόμο για τον τελικό