Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκη με τους Γάλλους να σκοράρουν!

Νίκη με τους Γάλλους να σκοράρουν!

Με νίκη επανήρχισαν τα φιλικά παιχνίδια της φουτσαλικής μας ομάδας. Οι πράσινοι επικράτησαν του Δημητράκη Χριστοδούλου με 4-3, με τους δύο νεοαποκτηθείς Γάλλους να σκοράρουν τα πρώτα τους ανεπίσημα γκολ. Για τον Μόμο φυσικά αυτό δεν ήταν το πρώτο του γκολ με το τριφύλλι στο στήθος, αφού αυτό είναι το δεύτερο του πέρασμα από την ομάδα μας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Κούλλη ήταν καλύτεροι από την ομάδα της Δερύνειες, και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-1. Το σκορ άνοιξε ο Μόμο, με τον Μάνο μετά την ισοφάριση να κάνει το 2-1. Το 3ο γκολ πέτυχε ο Αντρέι, με το αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε από το γκολ του Λετονού, να διατηρείται μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο αντίπαλος με δύο γκολ, κατάφερε να ισοφαρίσει, όμως ο Νταβίντ Λε Μπουέτε, σκόραρε το πρώτο του γκολ με την ΟΜΟΝΟΙΑ, το οποίο χάρισε την ανεπίσημη νίκη στην ομάδα μας.