Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρώτη ήττα για την ομάδα μας (Παρνασσός – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-2)

Πρώτη ήττα για την ομάδα μας (Παρνασσός – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-2)

Πρώτη ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα φούτσαλ. Οι πράσινοι ηττήθηκαν από τον Παρνασσό, ενώ τα έχουν με την τύχη τους αφού δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι ενώ χάθηκε πολλές ευκαιρίες. Οι πράσινοι βρίσκονται στην 2η θέση της βαθμολογίας και στο -3.

Ζωντανά από το OmonoiaNews η αναμέτρηση στο Στρόβολο, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

39:40 Κλέψιμο και 4-2 για τον Παρνασσό!

-Πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας

39′ Δοκάρι σε σουτ του Τάσου!

39′ Ρίχνει μέσα τον Σκαμπύλη ο Κούλλης

38′ Τάιμ άουτ για Παρνασσό

38′ Κίτρινη στον Καρλίνιο

37′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μάνο, επιθετικό φάουλ τελικά

35′ Κλέβει ο Καρλίνιος και στον αιφνιδιασμό τον σταματάνε με φάουλ

35′ Πιέζει ο Παρνασσός με 5ο παίκτη και προσπαθεί να μην αφήσει την ΟΜΟΝΟΙΑ να μπει ξανά στο ματς

33′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Αντρέι

31′ Αυτογκόλ από τον Ούρσελ όταν σε εκτέλεση φάουλ η μπάλα κτύπησε στον ώμο του και κατέληξε στο πλεκτό

30′ Κίτρινη στον Κώτσιο για φάουλ

28′ Έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους οι πράσινοι

27′ Σώζει στη γραμμή ο Τζακ

25′ Βγαίνει το ρίσκο στο Παρνασσό με τον flying goalkeeper και έρχεται το γκολ για τον αντίπαλο

25′ Σουτ του Καρλίνιος στον αιφνιδιασμό, απόκρουση

24′ Με 5ο παίκτη ο Παρνασός

23′ Απόκρουση του Τάσου σε γρήγορη αντεπίθεση

–  Πιέζει συνεχώς η ΟΜΟΝΟΙΑ

23′ Ωραία συνεργασία Κώτσιου-Μάνου, έξω η μπάλα

22′ Δοκάρι ο Μάνος!

22′ Χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μάνο

22′ Κλέψιμο του Καρλίνιος και σουτ, απόκρουση όμως

21′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

20′ Τέλος ημιχρόνου 1-1

-Με Flying goalkeeper ο Παρνασσός

19′ Τάιμ άουτ τώρα παίρνει ο Παρνασσός

18′ Σουτ του Μάνου, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

17′ Ζητάει τάιμ άουτ ο Κούλλης, σε σημαντικό χρονικό σημείο του ημιχρόνου

16′ Ωραία συνεργασία Ούρσελ και Μάνου, τελικά η μπάλα καταλήγει κόρνερ

12′ Ωραίο σουτ από Ούρσελ, η μπάλα πάει κόρνερ

10′ Ισοφαρίζει ο Παρνασσός

7′ Κλέψιμο από το Κωτσιούι πάει σε τετ α τετ, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

6′ Ωραία εκτέλεση κόρνερ, χαμένη ευκαιρία για τους πράσινους

5′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Καρλίνιος

-Με όρεξη η ΟΜΟΝΟΙΑ, προσπαθεί να επιβάλει το παιχνίδι της. Κινδύνεψε μόνο σε μία φάση η ομάδα μας όταν έγινε λάθος στην άμυνα

5′ Δυνατό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές μέχρι στιγμής