Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Αντέδρασε σαν ΟΜΟΝΟΙΑ

Αντέδρασε σαν ΟΜΟΝΟΙΑ

img_8221

Σαν μεγάλη ομάδα αντέδρασε μετά από την ήττα η ΟΜΟΝΟΙΑ και παίζοντας πολύ καλό φούτσαλ, κέρδισε την ΕΝΠ Μέλισσα Δερύνειας με 3-10. Οι πράσινοι του Κούλλη Μαυρουδή έδειξαν να συνέρχονται και από το πρώτο λεπτό έδειξαν στον αντίπαλο ποιος είναι το αφεντικό στο γήπεδο.

Αυτό ακριβώς το στοιχείο, το αποφασιστικό ξεκίνημα, έδωσε στην ΟΜΟΝΟΙΑ αυτοπεποίθηση και έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην εξέλιξη του σκορ. Όταν από τα πρώτα λεπτά οι πράσινοι επιβάλλουν το ρυθμό τους, δεν υπάρχει ομάδα στην Κύπρο που να μπορεί να επιστρέψει και να διεκδικήσει κάτι.

Πλέον, η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να παραμείνει στο μονοπάτι της βελτίωσης και των νικών. Να βλέπει το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και θα έχει στη συνέχεια ευκαιρίες να πλησιάσει. Προέχει να ηρεμήσει και να βρει τα πατήματα της. Είμαστε βέβαιοι πως οι αρμόδιοι ξέρουν καλύτερα από τον καθένα τι να κάνουν.