Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ισόπαλοι οι Νέοι

Ισόπαλοι οι Νέοι

img_0407

Δεν κατάφερε να κάνει το διπλό στην Αθηαίνου η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα φούτσαλ κάτω των 21 ετών. Οι πράσινοι του Όμηρου ήρθαν ισόπαλοι 5-5 με την ΕΝΑ, και είχαν τις πρώτες τους απώλειες στο πρωτάθλημα.

Ο αντίπαλος είχε ανοίξει το σκορ στο 11′ με την ΟΜΟΝΟΙΑ να το γυρίζει μετά από γκολ του Στέφανου Στρατή και του Βαρνάβα Κοντοδήμητρου στο 12ο και 20ο λεπτό. Στο 21′ ήρθε η ισοφάριση σε 2-2.

Πριν το ημίχρονο, με τον Στέφανο να πετυχαίνει άλλα δύο γκολ στο 23′ και στο 28′ έγινε για τους πράσινους το 2-4. Με γκολ στο 35′ και στο 48′ η ΕΝΑ έφερε ξανά το ματς στα ίσα.

Οι παίκτες του Όμηρου προσπάθησαν ξανά για να πάρουν το προβάδισμα και τα κατάφεραν με τον Βαρνάβα στο 54′, όμως πριν το φινάλε η ΕΝΑ απάντησε με το 5-5 να είναι το τελικό σκορ.