Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρεμιέρα για τους Νέους

Πρεμιέρα για τους Νέους

dsc01939

Το πρώτο της παιχνίδι δίνει απόψε η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο φούτσαλ για το Πρωτάθλημα Νέων U21. Οι πράσινοι κάνουν πρεμιέρα με αντίπαλο την ομάδα Δημητράκης Χριστοδούλου Δερύνειας με στόχο την νίκη για να μπει με το δεξί στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Ο αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ αρχίζει στις 21:00 και θα διεξαχθεί στο κλειστό Πολυπροπονητήριο «Ευάγγελος Φλωράκης» το οποίο χρησιμοποίει ως έδρα.

Στην περσινή περίοδο οι πράσινοι κατέκτησαν το νταμπλ και φέτος ευελπιστούν να κάνουν το ίδιο. Αυτό κατά πόσο μπορεί να υλοποιηθεί θα φανεί στο γήπεδο, εκεί όπου είναι ο καθρέφτης και η καλύτερη ομάδα θα αποδείξει τι αξίζει.

Η δράση του πρωταθλήματος ξεκίνησε από χθες με την αναμέτρηση Αραράτ – Αποέλ με νικητές τους φιλοξενούμενους με σκορ 4-3. Σήμερα εκτός από τον αγώνα της ομάδας μας θα διεξαχθούν ακόμη δύο αγώνες. Η ΕΝΑ Αθηαίνου θα φιλοξενήσει το Λειβαδιακό, ενώ η ΑΕΛ θα ταξιδέψει στον Αστρομερίτη για να αντιμετωπίσει την τοπική Ελπίδα.