Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρωταθλητές στο φινάλε! (ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 1-2)

Πρωταθλητές στο φινάλε! (ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 1-2)

Παρότι έχασε με 2-1 απόψε η ομάδα των Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, κατέκτησε το τίτλο του πρωταθλητή. Οι πράσινοι ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα, όμως η ΑΕΛ έφερε τα πάνω κάτω και πίεσε για την μεγάλη ανατροπή που θα της έδινε το τίτλο. Οι παίκτες του Όμηρου άντεξαν στην πίεση και έκοψαν αυτοί το νήμα!

Με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, ο Όμηρος και οι παίκτες του πανηγύρισαν έντονα το 4ο τους συνεχόμενο πρωτάθλημα.

Ακολούθησε η απονομή με το Κωτσιούι να σηκώνει το τρόπαιο

Ζωντανά από το Ελευθερία ο “τελικός” για το πρωτάθλημα φούτσαλ. Η πρωτοπόρος ΟΜΟΝΟΙΑ υποδέχεται την ΑΕΛ και με νίκη ή ισοπαλία πανηγυρίζει το πρωτάθλημα.

60′ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Παρά την ήττα της η ΟΜΟΝΟΙΑ κατακτάει τον τίτλο αφού είχε νικήσει με 3-2 την ΑΕΛ στο πρώτο γύρο!

58′ Ευκαιρία για ΑΕΛ και τάιμ άουτ

58′ Δοκάρι ο Κωνσταντίνου

54′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με το Κωτσιούι, απόκρουση

53′ Ακυρώνεται σωστά γκολ της ΑΕΛ, αφού σφυρίχτηκε φάουλ στον τερματοφύλακα μας

– Τραυματίας παίκτης της ΑΕΛ και διακοπή για λίγο

51′ Σωτήρια κόβει ο τερματοφύλακας μας

50′ Σουτ του Στρατή, απόκρουση, νέο σουτ του Ιακώβου, νέα απόκρουση

49′ Σπρώχνει και ο κόσμος

47′ Νέα μεγάλη φάση με την αντίπαλη άμυνα να διώχνει στη γραμμή

– Όπως είναι το σκορ η ΟΜΟΝΟΙΑ κατακτάει το πρωτάθλημα. Πρέπει όμως να ισοφαρίσει.

45′ Κλασική ευκαιρία για την ομάδα μας. Σε τετ α τετ το Κωτσιούι, απόκρουση και δοκάρι. Στην αντεπίθεση, μεγάλη απόκρουση από τον τερματοφύλακα μας

43′ Τριπλή χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

40′ Γκολ για την ΑΕΛ

39′ Κόβει στη γραμμή ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ

36′ Μεγάλη απόκρουση από τον Τριανταφίλλη

34′ Πλασέ από το Κωτσιούι, απόκρουση

32′ Λάθος στην άμυνα μας, ευτυχώς αποκρούεται η μπάλα

31′ Έναρξη β ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-1

30′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία, πλασέ στο τετ α τετ, δύσκολη απόκρουση

30′ Σουτ του Στρατή, λίγο έξω

29′ Μεγάλη ευκαιρία με το Κωτσιούι. Σουτ απόκρουση, και στην επαναφορά δεν μπορεί να σκοράρει ο Χανάππας

28′ Ευκαιρία με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ να μαζεύει την μπάλα σε λόμπα

27′ Λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ από την ΑΕΛ. Λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα

– Δύο μισάωρα τα ημίχρονα, χωρίς να σταματάει ο χρόνος

19′ Σουτ του Βαρνάβα, άουτ

16′ Καλό σουτ του Στρατή, στην συνέχεια φάση με τον Χανάππα, λίγο έξω η μπάλα

15′ Ισοφαρίζει η ΑΕΛ στην αντεπίθεση

14′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ με το Στρατή, μετά από ασίστ του Ιακώβου

image

9′ Απόκρουση σε σουτ του Στρατή

8′ Πρώτη καλή φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Κωτσιούι να σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ