Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα και στο βάθος… τελικός! (Pics)

Ήττα και στο βάθος… τελικός! (Pics)

a2

Σε σημερινό αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ U21 φούτσαλ δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας που θα της έδινε μαθηματικά τον τίτλο. Απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων 21 οι πράσινοι γνώρισαν την ήττα με 4-3 και πλέον ο τίτλος θα κριθεί στην τελευταία αγωνιστική την επόμενη εβδομάδα στο μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΛ. Με τη σημερινή ήττα η ομάδα μας έμεινε στους 30 βαθμούς, τρεις περισσότερους από την ΑΕΛ που κέρδισε σήμερα με 25-1 την ΕΝΑ Αθηαίνου.

Στον αγώνα, το Αποέλ ήταν αυτό που μπήκε καλύτερα παίρνοντας το προβάδισμα με 2-0 αλλά η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο αντίπαλος πήρε πάλι το προβάδισμα όμως οι πράσινοι είχαν γρήγορη απάντηση ισοφαρίζοντας. Ο αιώνιος όμως κατάφερε να πετύχει το νικητήριο τέρμα στο τελευταίο λεπτό παίρνοντας τη νίκη και στερώντας το πρωτάθλημα από σήμερα στην ΟΜΟΝΟΙΑ. Σκόρερ της ομάδα Νέων του Όμηρου Ομήρου ήταν οι Αχιλλέας, Κωτσιούι και Νικόλας.