Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Κοντά στο τίτλο! (pics&vid)

Κοντά στο τίτλο! (pics&vid)

3

Εύκολα πέρασε το εμπόδιο του Αραράτ η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στην 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων U21. Οι ποδοσφαιριστές του Όμηρου Ομήρου επιβλήθηκαν με 6-1 των αντιπάλων τους και είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του τίτλου. Η ομάδα μας έφτασε τους 30 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή έχοντας διαφορά ασφαλείας και είναι στα χέρια της η εξασφάλιση της πρωτιάς.

Πίσω στο σκορ βρέθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ με την έναρξη του αγώνα αφού δέχθηκε το γκολ στα αρχικά στάδια τους πρώτου μέρους. Γρήγορα όμως ήρθε η απάντηση ισοφαρίζοντας με το Βαρνάβα Κοντοδήμητρο σε 1-1, ενώ πριν κλείσει το ημίχρονο ήρθαν ακόμη δύο τέρματα δίνοντας γερό προβάδισμα στην ομάδας μας. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα κερδίζοντας με το τελικό 6-1. Οι σκόρερ για την ομάδας μας ήταν οι Βαρνάβας Κοντοδήμητρος (2), Αχιλλέας Ανδρέου (2) και Κύπρος ενώ ένα γκολ ήρθε από αντίπαλο.

Στα επόμενα δύο παιχνίδι η ΟΜΟΝΟΙΑ αντιμετωπίζει το Αποέλ εκτός έδρας και την ΑΕΛ εντός έδρας.