Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πανέτοιμη για την πρεμιέρα! (video)

Πανέτοιμη για την πρεμιέρα! (video)

Έτοιμη για το πρώτο επίσημο της παιχνίδι, έδειξε χθες το βράδυ η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι του Κούλλη Μαυρουδή φιλοξένησαν την Ελπίδα στο Ελευθερία, και τη συνέτριψαν με το βαρύ 11-0.

Στο ημίχρονο οι πράσινοι ήταν μπροστά με το 5-0 ενώ στο β ημίχρονο δεν έριξαν την απόδοση τους, σημειώνοντας άλλα έξι τέρματα. Πρώτο τέρμα με το τριφύλλι για τον Μπόρις Περέιρα Ραμάλο.

To σκορ άνοιξε ο Σέζαρ, με τον Βάγκνερ να κάνει το 2-0. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Κώστας Χριστοδούλου και το 4ο και 5ο γκολ και πάλι από τους Σέζαρ και Βάγκνερ. Στην επανάληψη, ο Πολυβίου πέτυχε πρώτος γκολ, με τον Σέζαρ να κάνει χατ-τρικ στο 7-0. Το 8-0 έκανε ο Πολυβίου. Στο 9-0 φθάσαμε μετά από γκολ του Αλέξανδρου, στο 10-0 με γκολ του Ιακώβου και τέλος το 11ο γκολ πέτυχε ο Μπόρις.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα:

Οι πράσινοι κάνουν πρεμιέρα την άλλη Πέμπτη κόντρα στον Δημητράκη Χριστοδούλου στη Δερύνεια. Στους 3 πρώτους αγώνες θα είναι εκτός ο Κωνσταντίνος Ανδρέου λόγω τιμωρίας.