Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Έχασε έδαφος μετά την ήττα στη Δερύνεια

Έχασε έδαφος μετά την ήττα στη Δερύνεια

FutsalU17-VsArarat (27)

Τη δεύτερη και μάλιστα συνεχόμενη ήττα της στο Πρωτάθλημα γνώρισε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ κάτω των 17 ετών, που έχασε σήμερα στη Δερύνεια από την τοπική ομάδα Δημητράκης Χριστοδούλου σε αγώνα για την 6η αγωνιστική. Η ομάδα του Όμηρου Ομήρου έχασε έδαφος, αφού έμεινε έξι βαθμούς από την κορυφή στην οποία βρίσκεται η ομάδα της Δερύνειας, που όμως έχει αγώνα περισσότερο από το τριφύλλι. Η ήττα με 5-2 πρέπει να ξυπνήσει τους μικρούς που από την επόμενη κιόλας αγωνιστική πρέπει να αντιδράσουν επιστρέφοντας στα καλά αποτελέσματα.

Το 5-2 δεν τα λέει όλα και αυτό γιατί η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 0-2 έχοντας για σκόρερ τους Ανδρέας Κωνσταντίνου και Ανδρέα Παντελή. Το 2-0 για την ομάδα μας κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με την έναρξη της επανάληψης η αντίπαλη ομάδα πήρε τα πάνω της και ανέτρεψε το σκορ παίρνοντας τη νίκη.