Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκη ελπίδας

Νίκη ελπίδας

FutsalU17-VsElpAstr (22)

Πολύτιμη νίκη για τη φουτσαλική ομάδα παίδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που κέρδισε εκτός έδρας την Ελπίδα Αστρομερίτη και διατήρησε τις ελπίδες της για κατάκτηση του τίτλου. Οι μικροί του Όμηρου Ομήρου επιβλήθηκαν με 4-2 του αντιπάλου και έμειναν οκτώ βαθμούς πίσω από την 1η θέση όμως υπάρχουν ακόμη 8 αγωνιστικές μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Έχοντας το Στέφανο Σάββα σε κέφια η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 πήρε το τρίποντο, με τον παίκτη των πρασίνων να πετυχαίνει χατ-τρικ. Ο Στέφανος άνοιξε το σκορ ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, βάζοντας έτσι την ομάδα μας σε θέση οδηγού, σε ένα κλειστό παιχνίδι. Στην επανάληψη το τριφύλλι μπήκε δυνατά και διπλασίασε τα τέρματα του με τον ίδιο ποδοσφαιριστή. Στη συνέχεια η Ελπίδα έψαξε το γκολ για να μπει πάλι στο παιχνίδι και κατάφερε στο 40ο λεπτό να μειώσει σε 1-2, όμως τρία λεπτά αργότερα η ομάδα μας ανέβασε πάλι τη διαφορά στα δύο γκολ κάνοντας το 3-1 με τον Ανδρέα Κωνσταντίνου. Άμεση απάντηση από την ομάδα του Αστρομερίτη που μείωσε εκ νέου ένα λεπτό αργότερα, όμως ο Στέφανος Σάββα μίλησε τελευταίος σκοράροντας στο 45ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.