Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Με πάθος η ανατροπή

Με πάθος η ανατροπή

Futsal-enp (2)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε απόψε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα φούτσαλ καθώς επικράτησε της ΕΝΠ Μέλισσα με 3-1. Οι πράσινοι δεν είχαν φτιάξει φάσεις στο πρώτο δεκάλεπτο και αυτό είχε στοιχίσει προσωρινά.

Η ΕΝΠ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 15ο λεπτό αμέσως μετά το τάιμ άουτ που είχε ζητήσει ο αντίπαλος προπονητής. Το γκολ έδρασε σαν ξυπνητήρι για το τριφύλλι που πήρε στροφές και μετά από ένα τρίλεπτο απάντησε με το Λόλο που μετά από ασταθή απόκρουση έκανε το 1-1.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη στην επανάληψη και δίκαια πήρε μία σημαντική νίκη. Στο 32′ ο Ντιέγκο έκανε το 2-1 για την ομάδα μας, ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα όμως ο Μαυρουδής ζήτησε από τους παίκτες του να τελειώσουν τη δουλειά για να μην βρεθούνε στα τελευταία λεπτά προ εκπλήξεως.

Το τρίτο γκολ σκότωσε τα όνειρα του αντιπάλου στο 38′. Ο Μάνος στην αντεπίθεση έκανε το 3-1 και όλοι πανηγύρισαν το πρώτο τρίποντο στο νέο πρωτάθλημα.