Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Απίστευτη μάχη για την πρωτιά

Απίστευτη μάχη για την πρωτιά

Fut-U21-Sotira (45)

Την 9η της νίκη στο πρωτάθλημα φούτσαλ U21 πανηγύρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ και συνεχίζει να διατηρείται κοντά στην κορυφή. Οι πράσινοι επικράτησαν του Άρη – ΑΜΕΚ με 13-2 και παρέμειναν δύο βαθμούς κάτω από την 1η θέση.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Γιάννης Ιωάννου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Αχιλλέας Ανδρέου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Στο επόμενο λεπτό ήταν σειρά του Βαρνάβα Κοντοδήμητρου να σκοράρει, για το 3-0. Με τη συμπλήρωση του 10λέπτου ο Αχιλλέας διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, πετυχαίνοντας το 4-0. Στο 15ο λεπτό ο Βαρνάβας πέτυχε το 5-0, ενώ στο 18ο λεπτό οι πράσινοι σημείωσαν δύο τέρματα. Ο Μάμας Λοΐζου και ο Στέφανος Ευαγγέλου χρίστηκαν σκόρερ για το 7-0. Το ημίχρονο έκλεισε στο 9-0, με τον Ιωάννου να σκοράρει στο 23ο λεπτό και τον Θεράπων Κωνσταντίνου να βάζει γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχε ακόμη 4 τέρματα. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Γιάννη Ιωάννου πέτυχε τρίτο προσωπικό γκολ στον αγώνα, κάνοντας το 10-0. Ο Μάμας Λοΐζου σκόραρε στη συνέχεια, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά σε 11-1,. Ο Στέφανος Ευαγγέλου και ο Αλεξης Τσίτσος πέτυχαν το 12-1 και το 13-1 αντίστοιχα, με την ομάδα του Καψάλου να μειώνει απλώς σε 13-2.

Γίνεται μία πραγματικά μεγάλη μάχη για την πρωτιά την οποία διεκδικούν 6 ομάδες! Απομένουν τέσσερις συγκλονιστικές αγωνιστικές, στις οποίες μπορούν να γίνουν πολλά. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στους 28 βαθμούς, 2 πίσω από Ελπίδα και ΑΕΚ Λάρνακας που βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις. Πίσω από την ΟΜΟΝΟΙΑ ακολουθούν ο Αραράτ με επίσης 28, το Αποέλ με 27 και η ΑΕΛ με 24.