Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 2-6

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 2-6

Την ήττα από την ΑΕΛ με 6-2 στην έδρα της γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ.

Η ομάδα μας βρίσκεται στο -9 πλέον από την κορυφή, όμως δεν τα παρατάει και θα κυνηγήσει όσο πιο ψηλή θέση γίνεται, ενόψει της Β’ φάσης.

Η εξέλιξη του ντέρμπι:

Τέλος αγώνα.

36′ ΓΚΟΛ (2-6) με σκόρερ το Μάνο

35′ Δοκάρι για την ομάδα της Λεμεσού

34′ ΓΚΟΛ (1-6) για την ΑΕΛ.

32′ ΓΚΟΛ (1-5) για την ΑΕΛ, με σουτ από το κέντρο σε κενή εστία, αφού η ΟΜΟΝΟΙΑ έπαιζε με flying gk.

29′ ΓΚΟΛ (1-4) για τους φιλοξενούμενους

28′ ΓΚΟΛ (1-3) για την ΑΕΛ.

25′ Οριζόντιο δοκάρι για την ΑΕΛ

23′ ΓΚΟΛ (1-2) για την ομάδα της Λεμεσού, που παίρνει το προβάδισμα πρώτη φορά απόψε.

21′ Δοκάρι για την ΑΕΛ, στην πρώτη φάση της επανάληψης

21′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19′ ΓΚΟΛ (1-1) για την ΑΕΛ με αντεπίθεση. Προηγήθηκε τεράστια χαμένη ευκαιρία από την ομάδα μας, με τους Μάνο και Σέζαρ να μην μπορούν να κερδίσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο πρώτος έδωσε την πάσα και ο δεύτερος έκανε το σουτ που απέκρουσε ο πορτιέρο της Λεμεσιανής ομάδας.

17′ ΓΚΟΟΟΛ (1-0) για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Μάνος άνοιξε το σκορ, με τη ασίστ να τη δίνει ο Κώτσιος, που ξεκίνησε την επίθεση μετά απο κλέψιμο στο κέντρο.

13′ Χαμένο δεκάμετρο πέναλτι για την ομάδα μας, το οποίο εκτέλεσε ο Σκαρπάρης.

-Χωρίς γκολ μετά από δέκα λεπτά αγώνα. Καλές ευκαιρίες βρήκαν και οι δύο ομάδες, χωρίς όμως καμία να βρει δίχτυα.