Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-Αραράτ: Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα

ΟΜΟΝΟΙΑ-Αραράτ: Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα

Την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ αφού επικράτησε με 6-5 του Αραράτ, σε εξ αναβολής αγώνα για τη 2η αγωνιστική. Η ομάδα μας ήταν η κυρίαρχος καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δεν επηρεάστηκε από το γρήγορο γκολ του αντιπάλου. Στα αρνητικά η υπερβολική χαλάρωση προς το φινάλε που λίγο έλειψε να στοιχίσει.

Αν και προηγήθηκε η ομάδα του Αραράτ με 0-1, στη συνέχεια η ομάδα επέβαλε το ρυθμό της και έκανε το 6-1. Έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ και συγκεκριμένα 4 δοκάρια. Προς το τέλος της αναμέτρησης οι φουτσαλιστές χαλάρωσαν αρκετά με τον αντίπαλο να σκοράρει τέσσερις φορές χωρίς ευτυχώς να αλλάζει ο νικητής. Σκόρερ για τους πράσινους οι: Renan Mantelli(3), Caesar Pereira, Γιάννος Ιωάννου, Μάμα Λοΐζου.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την ερχόμενη Πέμπτη, εκτός έδρας, με αντίπαλο την Αμέκ Καψάλου στις 20:30.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Βασική πεντάδα: Τάσος Σκαμπύλης, Renan Mantelli, Μανώλης Μανώλη, Caesar Pereira, Χρίστος Στυλιανού.

1′ Έναρξη αγώνα

0-1 για τον Αραράτ στο 2′

1-1 για την ομάδα μας με τον Renan Mantelli στο 3′

4′ Renan Mantelli και πάλι κάνει το 2-1

-Πιέζει ψηλά η ομάδα μας μετά το πρώτο γκολ

7′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Caesar Pereira

8′ Ο Γιάννος Ιωάννου κάνει το 3-1 για την ομάδα μας

-Τάιμ άουτ για τους πράσινους με 8:36 να απομένουν για το ημίχρονο της αναμέτρησης

16′ Κι άλλο δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ αυτή τη φορά από τον Renan Mantelli

19′ Δύο χαμένα τετ α τετ από το Μανώλη σε διάστημα ενός λεπτού

20′ Τέλος ημιχρόνου

21′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

22′ Κάρτα στον Μανώλη για επικίνδυνο παίξιμο

-με 14:30 να απομένουν για το φινάλε της αναμέτρησης, το σκορ παραμένει στο 3-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ

27′ 4-1 για την ομάδα μας με σκόρερ τον Μάμα Λοΐζου

32′ Τρίτο δοκάρι αυτή την φορά με τον Μανώλη

34′ 5-1 Renan Mantelli ο οποίος πετυχαίνει χατ-τρικ

35′ 6-1 Caesar Pereira αμέσως μετά

36′ Ακόμη ένα δοκάρι σήμερα με τον Moha Kebbe

37′ Μειώνει η ομάδα του Αραράτ σε 6-2

38′ Κι άλλο γκολ για τον αντίπαλο που μειώνει σε 6-3

38′ Γκολ και πάλι για τον Αραράτ που κάνει το 6-4