Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-Αθηένου: Εύκολη επικράτηση και τρίτη σερί νίκη

ΟΜΟΝΟΙΑ-Αθηένου: Εύκολη επικράτηση και τρίτη σερί νίκη

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε εύκολα τη νίκη απέναντι στην ομάδα της Αθηένου με σκορ 17-0. Οι πράσινοι ήταν το αφεντικό σε όλη την αναμέτρηση και το έδειξαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Έκαναν το καθήκον τους στην αναμέτρηση και πήραν την τρίτη συνεχόμενη τους νίκη. Σκόρερ του αγώνα οι: Mantelli(5), Μάνος(3), Αντρελλής(3), Χριστοδούλου, Pereira, Kebbe, Στυλιανού, Βαρνάβας, Λοΐζου.

Το παιχνίδι δε χρειάζεται περαιτέρω σχολιασμού αφού είναι μεγάλη η διαφορά της ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει τώρα να κοιτάξει τη συνέχεια του Πρωταθλήματος αφού ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Πέμπτη 25/10, εκτός έδρας, με αντίπαλο την Ανόρθωση στις 19:00.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Αρχική πεντάδα: Τάσος Σκαμπύλης, Renan Mantelli, Μανώλης Μανώλη, Caesar Pereira, Γιάννος Ιωάννου.

-Έναρξη αγώνα

1′ ΓΚΟΟΛ 1-0 με τον Mantelli

2′ ΓΚΟΟΟΛ 2-0 και πάλι με τον Mantelli

3′ ΓΚΟΟΟΟΛ 3-0 χατ-τρικ Renan Mantelli

-Η ομάδα μας καθαρίζει από νωρίς την αναμέτρηση

4′ Κι άλλο ΓΚΟΛ 4-0 με τον Αντρελλή

-Μονότερμα παίζει τον αντίπαλο η ομάδα μας. 4-0 στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης

8′ Δοκάρι με τον Mantelli

8′ Κάτω ο Μάνος μετά από σκληρό μαρκάρισμα του αντιπάλου

9′ 5-0 Χριστοδούλου

12′ 6-0 Mantelli

-Εντυπωσιακός ο Βραζιλιάνος που πέτυχε 4 γκολ βρήκε ένα δοκάρι και φαίνεται ότι έχει πολλά ακόμη να κάνει στον αγώνα

15′ 7-0 με τον Caesar Pereira να γράφεται και αυτός στην λίστα των σκόρερ

16′ Δοκάρι ο Αντρελλής

16′ 8-0 Αντρελλής

17′ 9-0 Taha Kebbe

19′ Ο Χρίστος Στυλιανού κάνει το 10-0

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Σχόλιο: Σαρωτική η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρώτο ημίχρονο και αυτό που μένει να δούμε στην ανάπαυλα, είναι το που θα σταματήσει ο δείκτης του σκορ.

-Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Πεντάδα β’ ημιχρόνου: Κυριάκος Στυλιανού, Μάμας Λοΐζου, Ανδρέας Σάββα, Βαρνάβας Κοντοδήμητρος, Renan Mantelli

21′ Δοκάρι ο Μάμας Λοΐζου

24′ 11-0 Renan Mantelli και πάλι

26′ 12-0 με τον αρχηγό Μανώλη Μανώλη

28′ 13-0 ο αρχηγός ξανά

29′ χατ-τρικ ο Μάνος και 14-0

30′ 15-0 με χατ-τρικ και από τον Αντρελλή

31′ Γκολ από τον Βαρνάβα και 16-0

39′ Μάμας Λοΐζου και 17-0