Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Σπουδαία νίκη επί του Εθνικού Λατσιών

Σπουδαία νίκη επί του Εθνικού Λατσιών

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ΟΜΟΝΟΙΑ επιβλήθηκε της ομάδας του Εθνικού Λατσιών με 8-4. Το παιχνίδι ήταν απολαυστικό, με την ομάδα μας να έχει σε μεγάλη βραδιά τον αρχηγό Μάνο Μανώλη και τον Mantelli που σκόραραν τα 7 από τα 8 γκολ της ομάδας.

Το τριφύλλι είχε να αντιμετωπίσει ένα πολύ καλό αντίπαλο που βρίσκεται στην 3η θέση και είχε μόλις ένα βαθμό λιγότερο, ωστόσο οι φουτσαλιστές μας τα πήγαν περίφημα και πήραν τη νίκη. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήγε με καλό προβάδισμα στην ανάπαυλα με 4-2, και διατήρησε απόσταση ασφαλείας σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, με το σκορ να σταματά στο 8-4.

Σπουδαία νίκη με καλή εμφάνιση και η ΟΜΟΝΟΙΑ παραμένει στα ψηλά, με στόχο να είναι η επιστροφή στο θρόνο.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

-Οι φουτσαλιστές μας παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες πριν την έναρξη του αγώνα

-Αρχική 5άδα: Τάσος Σκαμπύλης,Χρίστος Στυλιανού, Μανώλη Μανώλης, Rogerinho, Mantelli

Έναρξη Αγώνα

1′ Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Εθνικός ανοίγει το σκορ, 0-1

2′ Η ΟΜΟΝΟΙΑ λίγο έλειψε να απαντήσει αμέσως, αφού είχε δοκάρι με τον Mantelli

4′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ 1-1 με τον Μάνο

13′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 2-1 γυρίζει το ματς ο Μανώλη με 2 γκολ

14′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-1 σε προσωπική υπόθεση μετατρέπει το ματς ο Μάνος. ο αρχηγός σε 10 λεπτά κάνει χατ-τρικ!

17′ ΓΚΟΟΟΛΛ και πάλι για την ΟΜΟΝΟΙΑ που ανοίγει τη ψαλίδα, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ανδρέα Σάββα

20′ 4-2 μειώνει ο Εθνικός Λατσιών λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου

Λήξη Ημιχρόνου

Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

22′ ΓΚΟΟΟΛΛ με τον Mantelli  που σκόραρε με λόμπα πάνω από τον τερματοφύλακα

23′ ΓΚΟΛ για τον αντίπαλο που μειώνει σε 5-3 με όμορφο γκολ από το κέντρο του γηπέδου, μετά από λάθος στην άμυνα μας

24′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ O Mantelli απαντά άμεσα και δίνει και πάλι καλό προβάδισμα στην ομάδα μας

27′ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό που απαντά νωρίς και κάνει το 6-4

-Πολύ συναρπαστικό το παιχνίδι ανάμεσα σε 2 πολύ καλές ομάδες. Ο Εθνικός Λατσιών αποδεικνύεται σκληρό καρύδι

33′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ με τον Μάνο και πάλι που βρίσκεται σε εξαιρετική βραδιά. Ο φουτσαλιστής μας πήρε τη μπάλα από το κέντρο, πέρασε 2 αντιπάλους και σκόραρε κάνοντας το 7-4

34′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ με σκόρερ τον Mantelli. Κορυφαίος μαζί με τον αρχηγό που σκόραραν τα 7 από τα 8 γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. 8-4

37′ Κίτρινη στον Mantelli για φάουλ

39′ Δοκάρι για την αντίπαλη ομάδα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ οδεύει ολοταχώς προς τη νίκη