Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκησε την ΑΕΛ και πέρασε στους «4» του Κυπέλλου η ΟΜΟΝΟΙΑ

Νίκησε την ΑΕΛ και πέρασε στους «4» του Κυπέλλου η ΟΜΟΝΟΙΑ

Με 5-2 επικράτησε η ΟΜΟΝΟΙΑ της ΑΕΛ στον αγώνα κυπέλλου που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο «Ελευθερία». Η πρόκριση κρίθηκε σε μονό αγώνα, με τους φουτσαλιστές μας να παίρνουν τη νίκη και να μπαίνουν στην κληρωτίδα αύριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Στο παιχνίδι τώρα, η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλος της. Παρότι η ΑΕΛ προηγήθηκε, το τριφύλλι είχε δύο δοκάρια και κατάφερε εν τέλει να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη, οι πράσινοι ανέβασαν στροφές και έκαναν περισσότερα γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Η ΑΕΛ αντιδράσει μειώνοντας, ωστόσο το 5-2 με τον Μάνο μηδένισε τις όποιες ελπίδες είχε η ομάδα της Λεμεσού. Δύο γκολ ο Mantelli, από ένα Μ. Ιωάννου, Μανώλη και Σέζαρ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ θα περιμένει την κλήρωση αύριο για να μάθει τον αντίπαλο στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

H εξέλιξη της αναμέτρησης:

5αδα: Σκαμπύλης, Σέζαρ, Mantelli, Wanderson, Μάνος

Έναρξη Αγώνα

2′ Καλή στιγμή με σουτ ου Mantelli άουτ

4′ Νέο σουτ από τον ίδιο ποδοσφαιριστή με την ίδια κατάληξη. Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ

5′ Αλεξίου παίρνει τη θέση του Mantelli. Έξω και ο Σέζαρ, στη θέση του ο Γιάννος Ιωάννου

7′ 0-1 για την ΑΕΛ. Ο Σκαμπύλης έκανε ασταθής απόκρουση και στην επαναφορά φουτσαλιστής της αντίπαλης ομάδας σκόραρε

8′ ΔΟΚΑΡΙ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Σέζαρ. Άτυχη η ομάδα μας σε αυτήν τη φάση

9′ Προσπάθεια και πάλι από τον Σέζαρ, μόλις άουτ!

11′ Ωραία αντεπίθεση από τους πράσινου, σουτ του Mantelli άουτ

15′ ΔΟΚΑΡΙ και πάλι με τον Σέζαρ. Δύο δοκάρια με τον ίδιο ποδοσφαιριστή για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Το σκορ παραμένει 0-1 για την ΑΕΛ

17′ Σουτ του Mantelli μόλις άουτ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι καλύτερη αλλά βρίσκεται πίσω στο σκορ, την ίδια ώρα που φουτσαλιστές της ΑΕΛ ξεκίνησαν τις καθυστερήσεις

18′ Τεράστια ευκαιρία με Μάνο που πάει χαμένη

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ με τον Mantelli. 1-1

Τέλος Ημιχρόνου. Στο 1-1 το παιχνίδι, καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ, περισσότερο το μυαλό στην άμυνα έχει η ΑΕΛ

Έναρξη Δευτέρου Ημιχρόνου

23′ Κεφαλιά του Mantelli άουτ

24′ Απόκρουση του Σκαμπύλη. Παραμένει το 1-1

25′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ με τον Μάρκο Ιωάννου. Ο Μάρκος πετυχαίνει το πρώτο του γκολ μετά την επιστροφή του στο παρκέ. 2-1 μπροστά η ΟΜΟΝΟΙΑ

31′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ από τον Mantelli και προβάδισμα με 3-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ

34′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ με τον Σέζαρ και 4-1. Η ΟΜΟΝΟΙΑ καθαρίζει το παιχνίδι μέσα σε ένα δεκάλεπτο

38′ 4-2 μειώνει η ΑΕΛ

39′ Μεγάλη απόκρουση του Σκαμπύλη, που κρατά το προβάδισμα των δύο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

40′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ με τον Μάνο στην αντεπίθεση. Τίτλοι τέλους στο παιχνίδι, 5-2