Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Σπουδαίο παιχνίδι στο “Ελευθερία” με δύο ανατροπές, εννιά γκολ και νίκη για...

Σπουδαίο παιχνίδι στο “Ελευθερία” με δύο ανατροπές, εννιά γκολ και νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

Μετά από ένα σπουδαίο παιχνίδι που έγινε στο “Ελευθερία” με δύο ανατροπές και επτά εννιά γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να νικήσει την ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με τον Πρέα στο πρώτο ημίχρονο, αποτέλεσμα που σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο 20λέπτο.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» του Κώστα Χριστοδούλου κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Ιωάννου.

Στην συνέχεια η ΑΕΚ μέσα σε ένα τρίλεπτο έφερε το παιχνίδι «τούμπα» με τα γκολ που πέτυχαν οι Πατίκκης (δις) και Χριστοφή.

Η ομάδα μας ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στο παιχνίδι και με τα γκολ των Αλεξίου και Μαντέλι έκαναν την ανατροπή, την δεύτερη στο παιχνίδι. Στα τελευταία στάδια του αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ με άλλα δύο γκολ των Στυλιανού και του Μαντέλι διαμόρφωσαν το τελικό 6-3.

Για την ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ήταν η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, προηγήθηκε η ισοπαλία της 1ης αγωνιστικής κόντρα στον Αποέλ.