Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Βαριά ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο αιώνιο

Βαριά ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο αιώνιο

Δεν βρέθηκε στη καλή της μέρα η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ απόψε. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Αλεξίου δέχθηκε την ανατροπή πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ενώ στην επανάληψη το γεγονός ότι η ομάδα έβγαλε νωρίς επιπλέον παίκτη στην επίθεση έδωσε τη δυνατότητα στο Αποέλ να πετύχει κι άλλα γκολ και να δώσει διαστάσει στη νίκη του.

Το τελικό 7-1 είναι σίγουρα βαρύ ενώ το Αποέλ απέκτησε προβάδισμα τίτλου.

ΝΩΡΙΤΕΡΑ:

ΖΩΝΤΑΝΑ: ΟΜΟΝΟΙΑ – Αποέλ 1-7

Ο Κουλουμπρής είναι αυτός που πετυχαίνει άλλο ένα γκολ για το Αποέλ. Το ίδιο με τα προηγούμενα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βγάζει παίκτη περισσότερο στην επίθεση και το Αποέλ σκοράρει με ευκολία

Βάζει κι άλλο γκολ το Αποέλ με τον Λακούφη και πάλι από απόσταση με το τέρμα της ομάδας μας κενό.

Αναγκάστηκε να παίξει με flying goalkeeper η ΟΜΟΝΟΙΑ και στην αμέσως επόμενη φάση ο τερματοφύλακας του Αποέλ ψηλογένης σκόραρε από απόσταση σουτάροντας στο κενό τέρμα.

O Σκαρπάρης σημείωσε το 4ο γκολ του Αποέλ 7:36 πριν το τέλος του παιχνιδιού.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου το Αποέλ σκόραρε με τον Κουλουμπρή για να κάνει το 3-1

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου

1:34 πριν το τέλος του ημιχρόνου το Αποέλ σκόραρε ξανά με τον Σοροκάπα και πήρε προβάδισμα.

Μερικά δευτερόλεπτα κράτησε το προβάδισμα της ομάδας μας καθώς ο Λάμπρος Βασιλείου ισοφάρισε. 1-1

8 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα χρειάστηκαν για να μπει το πρώτο γκολ. Ήρθε από τον Αλεξίου για την ΟΜΟΝΟΙΑ. 1-0

Xάθηκαν ευκαιρίες στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, περισσότερες για το Αποέλ το οποίο είναι κάπως πιο πιεστικό.

Στο 0-0 το παιχνίδι…

ΟΜΟΝΟΙΑ: A. Σκαμπύλης, Λακουφής, Μαντέλι, Πρέα, Ελ Κεμπέ

Στον πάγκο: Κ. Στυλιανού, Αλεξίου, Στυλιανού, Ιακώβου, Σκουφάρης, Μανώλης, Ιωάννου

Αποελ: Ψηλογένης, Ομήρου, Σοροκάπα, Κουλουμπρής, Ραφίνια

Στον πάγκο: Σάββα, Χριστοδούλου, Ιακώβου, Σκαρπάρης, Βασιλείου, Νικολαϊδης, Περικλέους.