Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Θεαματικό ντέρμπι και νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο Λευκόθεο

Θεαματικό ντέρμπι και νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο Λευκόθεο

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Λευκόθεο με την ΟΜΟΝΟΙΑ να κερδίζει με 5-4 ύστερα από ένα θεαματικό παιχνίδι. Ήταν ένα γεμάτο ντέρμπι με ανατροπές και πολλά γκολ, ορισμένα εξ αυτών εντυπωσιακά.

Μαντέλη, Αλεξίου, Πρέα, Λακούφης και Μανώλη σκόραραν για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Δείτε τα γκολ του αγώνα:

Β’ Ημίχρονο: Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-5

12 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Μανώλη σημείωσε για την ΟΜΟΝΟΙΑ το 5ο γκολ το οποίο ήταν και το νικητήριο

Ισοφαρίζει το Αποέλ με σκόρερ ξανά τον Σκαρπάρη

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ο Σκαρπάρης σκοράρει και πάλι. Από απόσταση αφού είδε τον Σκαμπύλη εκτός εστίας

16:39 πριν το τέλος το Αποέλ μειώνει με τον Σκαρπάρη

Σημειώνει κι άλλο γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Λακούφη 2.40 μετά την έναρξη του ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση του 1ου λεπτού στο δεύτερο ημίχρονο ο Πρέα πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ. Έκανε δυνατό σουτ στο παραθυράκι της εστίας του Ψηλογένη

Τέλος ημιχρόνου…

4:11 πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Μαντέλη έφυγε με ταχύτητα μπροστά, έκανε ωραία ντρίμπλα αποφεύγοντας το μαρκάρισμα του και έδωσε πάσα έτοιμο γκολ στον Αλεξίου που σκόραρε στο κενό τέρμα

9:38 πριν το τέλος του ημιχρόνου ισοφάρισε ο Μαντέλι με πέναλτι

O αγώνας άρχισε στις 19:00 με το Αποέλ να παίρνει προβάδισμα με 1-0.