Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ – Αποέλ 3-3 (6-5 πέναλτι)

ΟΜΟΝΟΙΑ – Αποέλ 3-3 (6-5 πέναλτι)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης που διεξάγεται αυτή την ώρα στο κλειστό «Ελευθερία».

Με τον τελικό κυπέλλου στο φούτσαλ κλείνει η σεζόν. Είναι ένας τίτλος και η ΟΜΟΝΟΙΑ θέλει να τον κατακτήσει.

4-4: Εύστοχος ο Ελ Κέμπε και ισοφαρίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ

3-4: Ο Σκαμπύλης ακούμπησε την μπάλα στην εκτέλεση του Ραφίνια αλλά κατέληξε στο πλεκτό

Εκτελεί πρώτος ο Αποέλ

Τέλος και στην 10λέπτη παράταση με το παιχνίδι να οδηγείται στην διαδικασία των πέναλτι όπου οι δύο ομάδες θα λύσουν εκεί τις διαφορές τους

Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Σκαμπύλης με δύο εξαιρετικές αποκρούσεις είπε όχι σε Σκαρπάρη και Ραφίνια

9′ Τεράστια απόκρουση από τον Σκαμπύλη σε σουτ του Σκαρπάρη

7′ Μεγάλη φάση διαρκείας για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τους φουτσαλίστες μας να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στο πλεκτό του Ψηλογένη.

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης…

44′ δευτερόλεπτα πριν το τέλος η ΟΜΟΝΟΙΑ στάθηκε τυχερή αφού το σουτ του Σκαρπάρη σταμάτησε στο δοκάρι του Σκαμπύλη

2′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ: Ο Μαντέλι έβγαλε την πάσα στον Πρέα ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-3

1′ Γκολ για τον Αποέλ: Ο Ραφίνια με πλασέ νίκησε τον Σκαμπύλη

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της 10 λέπτης παράτασης…

Τέλος παιχνιδιού.Πάει στην παράταση το παιχνίδι

40′ Μεγάλη στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μαντέλι να κάνει το σουτ και τον κήπερ του Αποέλ να του λέει όχι

39′ Δοκάρι για τον Αποέλ: Ο Σοροκάπα έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι του Σκαμπύλη

39΄Ευκαιρία για με τον Μαντέλι να κάνει το σουτ το οποίο πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Ψηλογένη

39′ Σουτ του Ελ Κέμπε ο Ψηλογένης έδιωξε σε κόρνερ

37′ Ισοφαρίζει ο Αποέλ: Ο Ιακώβου μετά από αρκετές κόντρες έγινε κάτοχος της μπάλας και με πλασέ μπροστά σε κενό τέρμα έφερε το ματς στα ίσα

36′ Ο Σκαμπύλης βγαίνει νικητής στην μονομαχία με τον Ομήρου

36′ 10 μέτρο πέναλτι για τον Αποέλ

35′ Δύο μεγάλες αποκρούσεις από τον Σκαμπύλη ο οποίος διατήρησε το προβάδισμα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

31′ Τεράστια ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μανώλη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον ψηλογένη με το κήπερ του Αποέλ να βγαίνει νικητής.

31′ Μειώνει ο Αποέλ: Ο Σοροκάπα με κεφαλιά νίκησε τον Σκαμπύλη

30′ Κίτρινη κάρτα στην ΟΜΟΝΟΙΑ: Στον Ελ Κέμπε

29′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ δεν έφερε κάποια ευκαιρία για την ομάδα μας

26’ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ: Ο Μαντέλι με τακουνάκι πετυχαίνει ένα πάρα πολύ ομόρφο γκολ και πλέον η ομάδα μας έχει πάρει ένα σοβαρό προβάδισμα στον τελικό

25’Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ πέρασε ανεκμετάλλευτο

23′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ: Ο Μαντέλι ότι δεν κατάφερε στο 2ο λεπτό του ημιχρόνου το πέτυχε στο τέταρτο νικώντας τον Ψηλογένη με ένα συρτό διαγώνιο σουτ.

23′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον κήπερ του Αποέλ να βγαίνει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Μαντέλι.

23′ Τεράστια απόκρουση από τον Σκαμπύλη σε κοντινό σουτ του Ομήρου

22′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαντέλι. Επιχείρησε το σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

22′ Κίτρινη στον Αποέλ: Στον Ομήρου για δυνατό φάουλ στον Μαντέλι

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου…

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

24 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Σκαμπύλης κάνει δύο μεγάλες αποκρούσεις, η μία ενστικτωδώς με το πόδι και η άλλη σε δυνατό σουτ.

14′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία χάνουμε με τον Μαντέλι. Πήρε πάσα από τον Ελ Κέμπε μπροστά στο τέρμα, πλάσαρε όμως πολύ ψηλά

12′ Νέα ευκαιρία για το Αποέλ. Ο Κουλουμπρής σούταρε στη γωνία, ο Σκαμπύλης με το πόδι απέκρουσε

11′ Μεγάλη ευκαιρία χάνει το Αποέλ με σουτ από τον Σοροκάπα το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Σκαμπύλης

10′ Έκλεψε στο κέντρο ο Μαντέλη ανέβηκε, βγήκε ο Ψηλογένης, τσίμπησε πάνω από τον τερματοφύλακα με τη μπάλα να κτυπά στο δοκάρι

9′ Σουτ από τον Στυλιανού εύκολα απέκρουσε ο Ψηλογένης

5′ Χάνει κι άλλη ευκαιρία η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μαντέλη. Σούταρε από πλάγια θέση με τον Ψηλογένη να διώχνει σε κόρνερ

5′ Πολύ ωραίο γυριστό σουτ του Μανώλη μετά από κόρνερ, η μπάλα κατέληξε στον Ψηλογένη

4′ Έχασε την πρώτη καλή του ευκαιρία το Αποέλ με τον Σοροκάπα

1′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για την ΟΜΟΝΟΙΑ όταν ο Μαντέλι έδωσε στον Στυλιανού μπροστά στο τέρμα ο οποίος έκανε στραβοκλωτσιά

Άρχισε το παιχνίδι…

Εθνικός Ύμνος, αναμνηστικές φωτογραφίες και όλα έτοιμα για να αρχίσει ο τελικός.