Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ματσάρα με οκτώ γκολ αλλά… “Χ”ωρίς νικήτη!

Ματσάρα με οκτώ γκολ αλλά… “Χ”ωρίς νικήτη!

Σε παιχνιδι που έγινε το απόγευμα στο Λευκόθεο η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 4-4 με τον Αποέλ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 με τα γκολ που σημείωσαν οι Δημητρίου (6ο λεπτό), Σοροκάπα (9ο λεπτό ) και Ομήρου (18ο λεπτό).

Στην συνέχεια η ομάδα μας έβγαλε αντίδραση στο παρκέ και έχοντας σε τρελά κέφια του Ελ Κέμπε κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα μπαίνοντας ξανά στην διεκδίκηση ακόμη και της νίκης.

Το σύνολο του Κώστα Χριστοδούλου στο 28ο λεπτό έφερε τα πάνω – κάτω με τον Σάββα, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, αφού ο Σκαρπάρης με κεφαλιά, έπειτα από απόκρουση πέναλτι του Σκαμπύλη διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Για την ομάδα μας ήταν η πρώτη της ισοπαλία στο πρωτάθλημα, προηγήθηκε η νίκη επί της Ανόρθωσης.