Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκησε την ΑΕΚ με 5-3 σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι

Νίκησε την ΑΕΚ με 5-3 σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι

Επικράτησε με 5-3 της ΑΕΚ απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ σε ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν σε όλη του τη διάρκεια καλύτερη η ομάδα μας. Με την επιτυχία της αυτή η ΟΜΟΝΟΙΑ ανεβάζει τη συγκομιδή της στους 23 βαθμούς αφήονντας την ΑΕΚ στην 4η θέση με 18.

Ο Τόρες σημείωσε 3 τέρματα, το σκορ είχε ανοίξει ο Ιακώβου ενώ σκόραρε και ο Ελ Κέμπε.

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 5-3 – Τα γκολ της αναμέτρησης:

Πετυχαίνει το γκολ του αγώνα ο Τόρες, δευτερόλεπτα μετά το 4-3 της ΑΕΚ και δίνει ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΟΜΟΝΟΙΑ κάνοντας το 5-3.

Μειώνει η ΑΕΚ σε 4-3 2:50 πριν το τέλος.

Βροχή τα γκολ στο δεύτερο μέρος. ΣΚοράρει ξανά η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ελ Κέμπε.

Απάντησε άμεσα στο γκολ που δέχθηκε, σκόραρε και μείωσε ξανά στο ένα γκολ.

Στα πρώτα δευτερόλεπτα της επανάληψη η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι με τον Ιακώβου, ο Τόρες το εκτέλεσε και έκανε το 3-1.

Το πέναλτι και οι εκτέλεση:

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Ημίχρονο…

Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΑΕΚ μείωσε σε 2-1.

Κάνει πολύ καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι η ομάδα. Στο 10ο λεπτό ο Στυλιανού έδωσε υπέροχη πάσα στον Τόρες Γουέλινγκτον ο οποίος σκόραρε με ευκολία.

Στο 7ο λεπτό η ΟΜΟΝΟΙΑ ανοίγει το σκορ με τον Κωνσταντίνο Ιακώβου να παίρνει ριμπάουντ ύστερα από σουτ στο δοκάρι.