Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Εξάρα και μεγάλο “διπλό” για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

Εξάρα και μεγάλο “διπλό” για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Στον αγώνα που έγινε στην κλειστή αίθουσα “Κίτιον”, η ομάδα του Κώστα Χριστοδούλου μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού προηγήθηκε νωρίς και στην συνέχεια έκανε δικό της το παιχνίδι.

Τα γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχαν οι Μαντέλλι, Φελίπε, Τάχα Ελ Κέμπε, Γ. Ιωάννου (2) και Κ. Ιακώβου.

Δείτε πως κάλυψε η ιστοσελίδα μας την αναμέτηση:

Ξεκίνησε το παιχνίδι

1′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ: Ο Ελ Κέμπε από κοντά ανοίγει το σκορ στο παιχνίδι μετά από σέντρα του Μαντέλι

10′ Παραμένει το 0-1 για την ομάδα μας η οποία στέκει καλύτερα από αυτήν της ΑΕΚ

14′ Ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Ελ Κέμπε έκανε την ατομική ενέργεια “άδειασε” τους αντιπάλους του έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Οδυσσέως.

17′ Δοκάρι για την ΑΕΚ: Ο Χατζηιορδάνου έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι του Σκαμπύλη.

17′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛ: Ο Σκαμπύλης με τα χέρια βρήκε τον Ιακώβου και από πλάγια θέση έκανε το σουτ νικώντας τον Οδυσσέως που παρά την προσπάθεια δεν μπόρεσε να σταματήσει την μπάλα.

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ: Η ΟΜΟΝΟΙΑ φτάνει και σε τρίτο γκολ με τον Μαντέλι να σκοράρει απο κοντά μετά από εξαιρετική πάσα του Φελίπε.

Τέλος ημιχρόνου με την ΟΜΟΝΟΙΑ να προηγείται με 0-3 με τα γκολ των Ελ Κέμπε, Ιακώβου και Μαντέλι

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

22′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Μαντέλι έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αλλά ήταν άστοχος στο τετ – α – τετ με τον Οδυσσέως.

23′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ: “Καθαρίζει” το παιχνίδι η ομάδα μας με τον Φελίπε να κάνει το 0-4 μετά από ένα υπέροχο συνδυασμό.

25′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Μαντέλι είδε κενό το τέρμα της ΑΕΚ που παίζει με Fly keeper έκανε το σουτ πίσω από το κέντρο με την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι.

Δέκα λεπτά για το τέλος της αναμέτρησης η ομάδα μας κρατάει εύκολα το 0-4.

30′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Σουτ του Κωνσταντίνου Ιακώβου η μπάλα σταματάει στην συμβολή των δοκαριών του κήπερ της ΑΕΚ

Δεν μπορεί να εκμεταλλευθεί το Fly Keeper η ΟΜΟΝΟΙΑ αφού όλες οι φορές που δόθηκε η ευκαιρία στους φουτσαλιστές μας να απειλήσουν τα σουτ τους κατέληξαν είτε έξω, είτε στο δοκάρι.

37′ Άλλα τρία λεπτά για το τέλος με την ΟΜΟΝΟΙΑ να προσπαθεί να ροκανίσει τον χρόνο

38′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛ: Εξαιρετικό σουτ από τον Ιωάννου ο οποίος κάνει το 0-5.

39′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ: Η ΟΜΟΝΟΙΑ κάνει το 0-6 με τον Ιωάννου, ένα γκολ που έφερε αντιδράσεις από τους φουτσαλιστές και τον πάγκο της ΑΕΚ για τον τρόπο που επιτεύχθηκε.