Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πήραμε το «αιώνιο» επικρατώντας με 7-0 (Βίντεο-Φωτορεπορτάζ)

Πήραμε το «αιώνιο» επικρατώντας με 7-0 (Βίντεο-Φωτορεπορτάζ)

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Στον αγώνα που έγινε στο κλειστό γήπεδο «Ελευθερία, η ομάδα του Κώστα Χριστοδούλου έδειξε από την αρχή του παιχνιδιού την αποφασιστικότητα της και προηγήθηκε νωρίς με σκορ ασφαλείας.

Ιωάννου, Ελ Κέμπε, Μαντέλι (3), Φελιπε (2) ήταν οι σκόρερ της ομάδας μας.

Το φωτορεπορτάζ:

Νωρίτερα Το Live της αναμέτρησης (Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα, χρειάζεται Refresh):

Τα γκολ του αγώνα:

Εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι το Αποέλ παίζει με Flying Goalkeeper και πετυχαίνει άλλο ένα γκολ με τον Μαντέλι.

Σκοράρει και ο Μαντέλι για να διευρύνει ακόμη περισσότερο το προβάδισμα μας.

Ακόμα ένα γκολ από τον Φελίπε ο οποίος πήρε πάσα πάρε-βάλε από τον Μαντέλι και είπε… ευχαριστώ!

Μπήκε δυνατά για να ξαναμπει στο παιχνίδι το Αποέλ όμως ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ αυτή που σκόραρε ξανά με τον Φελίπε.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο…

Ημίχρονο στο «Ελευθερία»

Στο 9ο λεπτό βγήκε κάθετη πάσα προς τον Μαντέλι που γύρισε, τελείωσε τη φάση και έστειλε τη μπάλα στη γωνία της εστίας του Ψηλογένη.

Στο 4ο λεπτό βγήκαμε στην αντεπίθεση την οποία εκδηλώσαμε υποδειγματικά με τη μπάλα να καταλήγει στον Ελ Κέμπε ο οποίος με δυνατό σουτ σκόραρε.

Δυόμιση λεπτά μετά την έναρξη η ΟΜΟΝΟΙΑ άνοιξε το σκορ με τον Ιωάννου ύστερα από κλέψιμο.

Ξεκίνησε με φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες.