Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Έριξε εξάρα στην ΑΕΛ και έπιασε κορυφή η ΟΜΟΝΟΙΑ

Έριξε εξάρα στην ΑΕΛ και έπιασε κορυφή η ΟΜΟΝΟΙΑ

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος φούτσαλ επικρατώντας της ΑΕΛ με 6-3.

Η ομάδα μας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με όμορφο τακουνάκι του Ρενάν Μαντέλι, δύο λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η ΑΕΛ κατάφερε να ισοφαρίσει στο σκορ με τον Μιχάηλ, με το 1-1 τελικά να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο με την ΟΜΟΝΟΙΑ να κυριαρχεί κατακράτος των “γαλαζοκιτρίνων της Λεμεσού. Μέσα σε επτά λεπτά το σύνολο του Παναγιώτη Παρασκευά πέτυχε τρία γκολ με τους Κουλουμπρή, Ντα Σίλβα και Ελ Κέμπε.

Όσο περνούσε ο χρόνος η ΑΕΛ πήρε ρίσκα κάτι που το πλήρωσε αφού η ομάδα μας βρήκε άλλες δύο φορές τα δίχτυα με τους Σκαμπύλη και τον Ρενάν Μαντέλι, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη πέμπτη συνεχόμενη νίκη της. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο σκορ με τους Φαμπρίτσιο και Κάντζιο.

Η νίκη της ομάδας μας κόντρα στην ΑΕΛ ήταν η 6η σε επτά παιχνίδια και η 5η συνεχομένη και με το πέρας της 7ης την βρίσκει να σκαρφαλώνει στην κορυφή του πρωταθλήματος με 18 βαθμούς.