Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πεντάρα και… πέμπτη νίκη στο πρωτάθλημα

Πεντάρα και… πέμπτη νίκη στο πρωτάθλημα

Στην αναμέτρηση που έγινε στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο ανάμεσα στην ΑΕΚ και την ΟΜΟΝΟΙΑ  για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ μεγάλη νικήτρια ήταν η ομάδα μας η οποία επικράτησε με 1-5.

Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε πολύ νωρίς ο Τσίτσος και ο ίδιος παίκτης κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 7ο λεπτό η ΑΕΚ κατάφερε να μειώσει προσωρινά στο σκορ σε 1-2, με τον Μαντέλι στο 14′ να δίνει ξανά προβάδισμα με δύο γκολ στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση ωστόσο η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η ομάδα που είχε την ουσία και με δύο γκολ του Κουλουμπρή στο 23ο λεπτό και του Ελ Κέμπε στο 34ο κατάφερε να φύγει με το “διπλό” από τη Λάρνακα.

Η νίκη που πέτυχε η ομάδα μας ήταν η 5η στο πρωτάθλημα σε έξι παιχνίδια και η τέταρτη σερί.