Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα για την ομάδα μας από την ΑΕΛ

Ήττα για την ομάδα μας από την ΑΕΛ

Σε αγώνα που έγινε στο Τάσσος Παπαδόπουλος “Ελευθέρια” η ΑΕΛ επικράτησε με 2-6 της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Η ΑΕΛ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι με τον Φαμπρίτσιο στο 9ο λεπτό και η ΟΜΟΝΟΙΑ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 13ο λεπτό με τον Ελ Κέμπε. Το 1-1 τελικά ήταν το αποτέλεσμα που “σφράγισε” και τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ μπήκε πιο δυνατά και με περισσότερες απαιτήσεις και βρήκε τα τέρματα από τους Ράφαελ(24′), Φαμπρίτσιο(33′) Χατζηγεωργίου 30′,34′) και Χριστοδούλου (35′).

Το μόνο που κατάφεραν οι φουτσαλιστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ήταν να μειώσουν από το 1-6 στο 2-6 με το γκολ που πέτυχε ο Φώτης Λακκούφης στα τελικά στάδια της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό.