Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ανατροπάρα, “διπλό” στο “Κίτιον” και… το αήττητο καλά κρατεί!

Ανατροπάρα, “διπλό” στο “Κίτιον” και… το αήττητο καλά κρατεί!

Τι κι αν έμεινε νωρίς στον αγώνα πίσω στο σκορ με τρία γκολ πίσω η φουτσαλική μας, κατάφερε, βρήκε τον τρόπο και στο τέλος έκανε την μεγάλη ανατροπή και έφυγε από την Λάρνακα και το “Κίτιον” με το μεγάλο “διπλό”.

Για την ιστορία η ΟΜΟΝΟΙΑ δέχθηκε τρία γκολ στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο λίγο πριν από την λήξη αυτού, κατάφερε να μειώσει στο σκορ με τον Σέζαρ με το σκορ στο πρώτο 20λέπτο να διαμορφώνεται σε 3-1.

Στην επανάληψη οι φουτσαλιστές του Παναγιώτη Παρασκευά έβγαλαν ψυχή και χαρακτηρά στο παρκέ, βγήκαν σε αυτό με το “μαχαίρι στα δόντια” και πέτυχαν την μεγάλη ανατροπή.

Ο Μαρσίλιο σκόραρε και μείωσε κι άλλο το σκορ, ενώ στα τελικά στάδια του ο Δημητρίου έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Η μεγάλη ανατροπή για την ΟΜΟΝΟΙΑ ολοκληρώθηκε με το αυτογκόλ του Ιακώβου λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Η ομάδα μας με αυτή τη νίκη παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα και μετά από τέτοια ανατροπή έδειξε ότι ναι μπορεί ακόμη και για τον τίτλο.