Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Έριξε εξάρα στην ΑΕΚ και μείωσε στο -2 από την κορυφή

Έριξε εξάρα στην ΑΕΚ και μείωσε στο -2 από την κορυφή

Η φουτσαλική ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ αντιμετώπισε το βράδυ της Πέμπτης (15/02) την ΑΕΚ Λάρνακας στο Λευκόθεο, λόγω μη διαθεσιμότητας της κλειστής αίθουσας Κίτιον και επικράτησε με 3-6.

Το σύνολο του Παναγιώτη Παρασκευά πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Κουλλουπά στο 3ο λεπτό και στο 9ο λεπτό ο Τάχα Ελ Κέμπε έκανε το 0-2. Ο Ντο Σάντος από πλευράς ΑΕΚ μείωσε σε 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τσίτσο στο 23ο λεπτό, για να έρθει ο Ντα Σίλβα να κάνει το 2-3 και ο Κουλουμπρής με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ ξανά στην ομάδα μας. Ο Κουλουμπρής στο 36ο λεπτό μείωσε ξανά για την ΑΕΚ. Οι Λακούφης και Τάχα Ελ Κέμπε διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο 39ο και 40ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε τις 10 στο πρωτάθλημα και μείωσε στους δύο βαθμούς από την κορυφή στην οποία βρίσκεται η ΑΕΛ με 33βαθμούς.