Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα στη Λεμεσό και οριστικά στη δεύτερη θέση

Ήττα στη Λεμεσό και οριστικά στη δεύτερη θέση

H OMONOIA δεν βρέθηκε απόψε σε καλή βραδιά στη Λεμεσό, γνώρισε την ήττα από την ΑΕΛ και έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αγώνα για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος που έγινε στο Σπύρος Κυπριανού, η ομάδα προηγήθηκε με τον Τσίτσο όμως πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο δέχθηκε δύο τέρματα ενώ στην επανάληψη ήταν η ΑΕΛ η ομάδα που είχε την ουσία, σκόραρε άλλα 4 γκολ και καθάρισε τον αγώνα.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το σκορ να κλείνει στο 7-3 και την ΟΜΟΝΟΙΑ να ολοκληρώνει την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στη δεύτερη θέση. Σκόραραν επίσης οι Μιχαήλ και Κουλουπας για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Απομένει άλλος ένας αγώνας πριν τα πλέι-οφ. Τη Δευτέρα η ομάδα θα παίξει με την Αραράτ.