Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Ήττα που την κρατάει σε… χαμηλές πτήσεις

Ήττα που την κρατάει σε… χαμηλές πτήσεις

Τη δεύτερη φετινή της ήττα στο γυναικείο Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, η ομάδα μας έχασε εκτός έδρας με 3-1 από τη Λευκοθέα Λατσιών, σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κοινοτικό στάδιο Κόρνου. Μετά το αποτέλεσμα αυτό οι “πράσινες” έμειναν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, έχοντας μαζέψει τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια που έδωσαν έως τώρα.

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα, το “τριφύλλι” έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό του ματς, όμως στο 20′ η Φωτεινή Ανδρονίκου σκόραρε και ισοφάρισε. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχος ομάδα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πήρε ξανά το προβάδισμα, ενώ με γκολ πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.