Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Επιβλητική νίκη και είσοδος στην 4άδα, υπό την εντυπωσιακή παρουσία του 12ου...

Επιβλητική νίκη και είσοδος στην 4άδα, υπό την εντυπωσιακή παρουσία του 12ου παίκτη

Με νίκη επί της Champions Ύψωνα με 12-1 στο πλαίσιο της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, η ΟΜΟΝΟΙΑ τερμάτισε μέσα στην 4άδα. Η ομάδα μας ήταν σαφώς ανώτερη από την αντίπαλο της και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το “τρίποντο”, που σε συνδυασμό με την ήττα της Λευκοθέας, ανέβηκε στο τέταρτο σκαλοπάτι του βαθμολογικού πίνακα. Στο φινάλε των κοριτσιών του “τριφυλλιού” έδωσε μαζικό παρών ο 12ος παίκτης.

Εντυπωσιακή παρουσία της Θύρας 9 λοιπόν, με τους οργανωμένους να γεμίζουν ένα κομμάτι της ξύλινης κερκίδας του σταδίου και να μην σταματούν λεπτό το τραγούδι. Μετά το τέλος της αναμέτρησης το τμήμα της γυναικείας ομάδας βράβευσε τη ΘΥΡΑ 9 για τη στήριξη της στο φετινή χρονιά.

Στο αγωνιστικό μέρος του αγώνα, με τον οποίο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα η ΟΜΟΝΟΙΑ, το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό η Ευδοκία Ευθυβούλου. Η ίδια παίκτρια στο 10′ διπλασίασε τα τέρματα της αλλά και της ομάδας μας, ενώ ακολούθησαν άλλα δύο από την Λιάνα Γρηγορίου, σε 21ο και 33ο λεπτό. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το δείκτη του σκορ στο 7-0, με γκολ της Φωτεινής Ανδρονίκου στο 39′, της αρχηγού Παναγιώτας Ρήγα στο 43′ και της Ευδοκίας Ευθυβούλου στο 45′, με το οποίο έκανε χατ-τρικ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51′ χατ-τρικ έκανε και η Λιάνα Γρηγορίου, ενώ ακολούθησε μείωσε σε 7-1 από τις φιλοξενούμενες. Στο 80′ σκόραρε η Μικαέλα Κλεοβούλου, ενώ δύο λεπτά αργότερα σκόρερ χρίστηκε και η Σάρα Παπαδοπούλου. Στο 84′ δίχτυα βρήκε η Ευδοκία Ευθυβούλου για άλλη μια φορά στο ματς και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε η Μικαέλα Κλεοβούλου στο τέλος της αναμέτρησης.

Με μήνυμα στο Facebook, το τμήμα του συλλόγου έστειλε συγχαρητήρια σε όλους στο “πράσινο στρατόπεδο”:

Το «τριφύλλι» συγκέντρωσε 29 βαθμούς σε 18 παιχνίδια, μετρώντας εννέα νίκες, δύο ισοπαλίες και επτά ήττες. Οι “πράσινες” βρήκαν δίχτυα 50 φορές, ενώ δέχθηκαν 60 τέρματα. Πιο κάτω η τελική βαθμολογία του Πρωταθλήματος: