Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Νίκησε την Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά και προκρίθηκε στον τελικό η ΟΜΟΝΟΙΑ

Νίκησε την Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά και προκρίθηκε στον τελικό η ΟΜΟΝΟΙΑ

Apollon Ladies και Ομόνοια Λευκωσίας προκρίθηκαν στον τελικό Κυπέλλου Γυναικών και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο στις 28 Απριλίου στο ΑΕΚ Αρένα.

Η πρωταθλήτρια ομάδα Apollon Ladies απέκλεισε την Λευκοθέα Λατσιών στο Κοινοτικό Στάδιο Παρεκκλησιάς με 4-1.

Στο 37ο λεπτό η Ανόκιε με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τη γηπεδούχο ομάδα και στο 47ο λεπτό έγινε το 2-0 με αυτογκόλ της Τουμάζου.

Ακολούθησαν δύο τέρματα στο 69ο και 70ο λεπτό από Φρέντα και Χέλμβαλ αντίστοιχα για να γίνει το 4-0.  Στο 76ο η Ευτέρπη Ηλία μείωσε σε 4-1 για τη Λευκοθέα.

Η Ομόνοια Λευκωσίας απέκλεισε εκτός έδρας την Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά με 3-0.

Η Μαρία Ζαμανή στο 42ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια και στο 63ο λεπτό η Ελίνα Παναγιώτου πέτυχε το 2-0. Στο 83ο λεπτό η Φαζίλα διαμόρφωσε το 3-0.