Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Τι έκαναν τις πρώτες ημέρες οι πράσινοι στους ΑΜΚΕ

Τι έκαναν τις πρώτες ημέρες οι πράσινοι στους ΑΜΚΕ

Μόνο νίκες περιλάμβανε το πρόγραμμα της δεύτερης μέρας των 15ων ΑΜΚΕ για τις Εθνικές μας ομάδες Βόλεϊ και Μπιτς Βόλεϊ.

Σχετικά εύκολη ήταν και η επικράτηση της Εθνικής μας ομάδα Βόλεϊ Ανδρών, η οποία επιβλήθηκε του Σαν Μαρίνο με 3-0 σετ (25-18, 25-19, 25-19). Ο ομοσπονδιακός μας τεχνικός  Κώστας Δεληκώστας είχε μάλιστα τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει όλους σχεδόν τους παίκτες που έχει στη διάθεσή του. Tον αγώνα ξεκίνησαν οι Οικονομίδης, Κολάς, Αλεξίου, Πετρακίδης, Γεωργίου, Χρυσοστόμου (λίμπερο) Παπαχριστοδούλου. Στο τρίτο σετ δόθηκε η ευκαιρία και στις ρεζέρβες Μοσχοβάκης, Χαραλαμπίδης, Κοντός και Σάββα να παίξουν. Η Εθνική μας ομάδα δεν συνάντησε καμία δυσκολία παρά μόνο στο τρίτο σετ. Ο επόμενος αντίπαλος της Εθνικής Ανδρών είναι η Ισλανδία (Πέμπτη 30 Μαϊου, 16:00).

Δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες μετρά η Εθνική μας ομάδα Μπιτς Βόλεϊ Ανδρών. Οι Δημήτρης Αποστόλου και Βλάτο Κνέζεβιτς (μετά τη νίκη τους στην πρεμιέρα επί της Ανδόρας με 2-1 σετ) νίκησαν τους Ισλανδούς Ερικσον και Γκιούναρσον με 2-0 σετ (21-13, 21-12) και πρόσθεσαν άλλο ένα χαλίκι στην προσπάθεια τους για κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου. Την Πέμπτη 30 Μαϊου (16:00) θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Μονακό.