Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Βλέπουν τον ημιτελικό με το Αποέλ

Βλέπουν τον ημιτελικό με το Αποέλ

vik_9864

Παφιακός τέλος, έστω κι αν χρειάστηκε λίγο περισσότερο από το αναμενόμενο. Μετά το 0-2 θα περίμενε κανείς πως το παιχνίδι θα τελειώσει με συνοπτικές διαδικασίες. Η ομάδα της Πάφου όμως δεν κατέθεσαι τα όπλα, έτσι χρειάστηκε να πάμε μέχρι το τάι μπρέικ για να αναδεικτεί νικητής.

Όπως και να έχει, στην ΟΜΟΝΟΙΑ πλέον βλέπουν τον ημιτελικό κόντρα στο Αποέλ. Ο πρώτος αγώνας την Παρασκευή θα διεξαχθεί στο Ελευθερία, την έδρα μας και όλοι στην ομάδα θέλουν να βάλουν γερά θεμέλια πρόκρισης. Αυτά ισοδυναμούν με καθαρή νίκη, χωρίς να χαθεί σετ, για να βρίσκεται ο αντίπαλος στον επαναληπτικό με τη πλάτη στον τοίχο.

Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο ομάδων είναι δεδομένη. Αυτό που δεν μπορεί να θεωρηθεί βέβαιο, είναι πως η ΟΜΟΝΟΙΑ θα πάρει την καθαρή νίκη, αν δεν παρουσιαστεί σοβαρή και συγκεντρωμένη. Από το πρώτο λεπτό να δείξουμε ποιος είναι το αφεντικό και να μην τους αφήσουμε να το πιστέψουν σε κανένα σημείο του αγώνα.