Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Τουλάχιστον νίκησαν (OMONOIA-Αποέλ 3-2)

Τουλάχιστον νίκησαν (OMONOIA-Αποέλ 3-2)

sak_9123

Κατώτερη των περιστάσεων η πετοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ, έδωσε δύο σετ στο Αποέλ και έβαλε δύσκολα στον εαυτό της για τον επαναληπτικό την ερχόμενη Δευτέρα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν κακή στο πρώτο σετ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα ο αντίπαλος. Οι παίκτες ανέβασαν απόδοση στο 2ο και 3ο σετ, έφεραν την ανατροπή, όμως έκαναν ξανά λάθη στο 4ο σετ και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ.

Εκεί η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 15-13 και νίκησε με 3-2 σετ, σκορ που δεν δίνει σημαντικό προβάδισμα στο τριφύλλι.

Προβάδισμα πρόκρισης στο τελικό πήρε η Ανόρθωση που επικράτησε της ΑΕΚ Καραβά με 3-0 σετ.

Ζωντανά από το Ελευθερία, η προσπάθεια της πετοσφαιρικής ΟΜΟΝΟΙΑΣ κόντρα στο Αποέλ, για τα ημιτελικά του κυπέλλου.

– Στο γήπεδο τώρα και θα ξαναρχίσει το παιχνίδι

– Ανακοίνωση από τα μεγάφωνα ότι αν πέσει άλλη μια κροτίδα το παιχνίδι θα διακοπεί. Ξεκάθαρα ψάχνουν αφορμή να στείλουν την παράγκα τελικό.

– Μία (1) κροτίδα έπεσε στο γήπεδο και οι διαιτητές πάνε στα αποδυτήρια! Σε άλλα παιχνίδια γίνονται τα αίσχιστα και δεν κάνουν τίποτα! Στο Αναγέννηση-Ανόρθωση έφαγαν και ξύλο και δεν έφυγαν για τα αποδυτήρια!

Πρώτο σετ

19-25 Κρίμα. Κακή η ΟΜΟΝΟΙΑ κάνει δώρο ένα σετ στο Αποέλ και δίνει ενδιαφέρον στον επαναληπτικό. Ελπίζουμε τουλάχιστον να ξυπνήσει και να καθαρίσει τα άλλα 3 σετ.

18-24

16-23

15-22

14-21 Όπως φαίνεται το πρώτο σετ κάνει φτερά. Κρίμα, τους δίνουμε ελπίδες για τον επαναληπτικό

14-18 Μένουμε πάλι πίσω