Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Πάρτι στην έδρα τους και τελικός! (Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3)

Πάρτι στην έδρα τους και τελικός! (Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3)

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η ομάδα του Σάββα Σάββα και πέρασε με μεγάλη ευκολία από την έδρα του Αποέλ, πετυχαίνοντας νίκη με 3-0 σετ, που ήταν και η 2η σε βάρος του Αποέλ, και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Α Κατηγορίας.

Ζωντανά ο επαναληπτικός αγώνας για την ημιτελική φάση του κυπέλλου βόλεϊ. Σκορ πρώτου αγώνα, 3-2 για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

H Ανόρθωση κατέκτησε το πρώτο σετ στον επαναληπτικό με την ΑΕΚ και σε συνδυασμό με το σκορ του πρώτου αγώνα, περνάει στον τελικό.

2-1

Με τον ίδιο ρυθμό οι πράσινοι πρέπει να καθαρίσουν και το τρίτο σετ, και να κόψουν αυτοί το εισιτήριο για το τελικό

13-19

13-17 – Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ, ειδικά στο φιλέ. Πρέπει όμως να περιοριστούν οι λανθασμένες επιλογές αφού στοίχησαν στην επίθεση

5-10

5-8 – τρία χαμένα σερβίς για τους πράσινους. Με λίγη προσοχή, θα έρθει η διαφορά στους πόντους