Home ΑΡΧΕΙΟ FLASHBACK #flashback: Το 3ο πανηγυρίστηκε έξαλλα απ’ όλους

#flashback: Το 3ο πανηγυρίστηκε έξαλλα απ’ όλους

volley-telikos2009 (5)

Την περίοδο 2008-09 η ΟΜΟΝΟΙΑ κατέκτησε το 3ο Κύπελλο στην ιστορία του τμήματος, με τους παίκτες και τον κόσμο να το πανηγυρίζουν έξαλλα. Στον τελικό η ομάδα μας είχε κερδίσει στο τάιμ μπρέικ την Ανόρθωση.

Το Κίτιον ήταν κατάμεστο, με τους οπαδούς των δύο ομάδων να δημιουργούν καυτή ατμόσφαιρα, όμως τους “πράσινους” να το χαίρονται στο τέλος.

volley-telikos2009 (3)

volley-telikos2009 (1)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε προηγηθεί δύο φορές στο σκορ, όμως η ομάδα της Αμμοχώστου ισοφάρισε ισάριθμες φορές. Το πρώτο σετ ολοκληρώθηκε 16-25, με τους τυπικά φιλοξενούμενους πράσινους να το κερδίζουν, όμως η Ανόρθωση απάντησε, παίρνοντας το δεύτερο με 25-22. Με σκορ πάλι 16-25 η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε προβάδισμα ξανά, αλλά οι “μπλε” έκαναν το 2-2 με το 25-18 στο τέταρτο σετ. Στο συγκλονιστικό τάι μπρέικ η ΟΜΟΝΟΙΑ βγήκε κερδισμένη, κερδίζοντας το σετ με 12-15 και συνάμα τον τίτλο.

volley-telikos2009 (2)

volley-telikos2009 (7)

Ο αρχηγός Πάνος Ηρακλέους γιορτάζει την κατάκτηση του τροπαίου.

volley-telikos2009 (6)

Οι πράσινοι τα έδωσαν όλα, ξεχείλιζε το πάθος τους και δίκαια κατέκτησαν το Κύπελλο.