Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Νίκη στο ντέρμπι «αιωνίων»

Νίκη στο ντέρμπι «αιωνίων»

Η ανωτερότητα της ΟΜΟΝΟΙΑ έναντι του Αποέλ φάνηκε ξεκάθαρα στο αποψινό ντέρμπι που έγινε στο «Ελευθερία». Η ομάδα του Σάββα Σάββα κέρδισε με σχετική ευκολία τα τρία από τα τέσσερα σετ της αναμέτρησης και κατέγραψε μία σημαντική νίκη λίγο πριν εισέλθουμε στη διαδικασί των Πλέι Οφ.

Οι πετοσφαριστές του Σάββα Σάββα μπήκαν αποφασιστικά στο παρκέ και κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-16 δείχνοντας από την αρχή του αγώνα τις διαθέσεις τους.

Το Αποέλ αντέδρασε στη συνέχεια και πήρε το δεύτερο σετ επικρατώντας στις λεπτομέρειες με 26-24.

Στη συνέχεια οι «πράσινοι» κυριάρχησαν. Αφυπνίστηκαν μετά την απώλεια του δεύτερου σετ και πήραν εύκολα το τρίτο με 25-17 και ακόμη πιο εύκολα το 4ο και τελευταίο σετ με 25-115.

H OMONOIA μάλιστα έμεινε και μόνη της στην κορυφή μετά την εντός έδρας επιτυχία της Αναγέννησης επί του Παφιακού (26-24, 26-24, 11-25, 25-21).

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ισοφάρισε 1-1 τις νίκες κόντρα στο Αποέλ, είναι στα ψηλά της βαθμολογίας και ενώ απομένουν οι αγώνες με Παφιακό και Αναγέννηση για το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.