Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Με «ψηλά το κεφάλι» η ΟΜΟΝΟΙΑ αποχαιρέτησε το CEV Challenge Cup

Με «ψηλά το κεφάλι» η ΟΜΟΝΟΙΑ αποχαιρέτησε το CEV Challenge Cup

‘Εχασε από την Maccabi Τel Aviv με 1-3 σετ

Mπροστά από ένα ενθουσιώδες κοινό που δημιούργησαν 1078 ένθερμοι οπαδοί της Ομόνοιας στο Στάδιο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» η Ομόνοια έχασε από την Maccabi Tel Aviv με 1-3 σετ σε 99’ και αποκλείστηκε από τouς «4» του CEV Challenge Cup. Οι «πράσινοι» τα έδωσαν όλα, αλλά δεν τα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να ανατρέψουν το σκορ μένοντας εκτός της συνέχειας.

Στο πρώτο σετ η Ομόνοια προηγήθηκε  08-05 και 16-13, αλλά οι Ισραηλινοί ανέτρεψαν τα δεδομένα προηγήθηκε 20-21 και επικράτησαν 22-25 σε 28’ ανοίγοντας το σκορ.

Η Maccaci Tel Aviv είχε σταθερό προβάδισμα στο δεύτερο σετ 13-16 και 19-21 και επικράτησαν 23-25 σε 29’ και αύξησε σε 0-2 σετ εξασφαλίζοντας την πρόκριση.

Η Ομόνοια έπαιξε πιο ελεύθερα στο τρίτο σετ και προηγήθηκε 16-09 και 21-17 με αποτέλεσμα να κερδίσει 25-21 σε 23’ και μείωσε σε 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ η Μaccabi Τel Aviv προηγήθηκε 07-16 και 10-21 για να επικρατήσει 12-25 σε 19’.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Σ.ΣΑΒΒΑ): Αntipkin 04, Ελευθερίου 19, Dvoranen 10, Αλεξίου 07, Quiheme 10, Felicio 05 – Λίμπερο: Πάπας – Αλλαγές: Πετρακκίδης, Αβερκίου, Μαυρομμάτης, Λοϊζου.

MACCABI TEL AVIV ( G. GALILI): Iglesias 02, Batckala 11, Grasso 14, Safonov 17, Foyer 08, Sokolov 05 –Λίμπερο: Αyzenberg (57% υποδοχές – 43% άριστες) – Αλλαγές: Βurgi 08, Motorny 01, Maron 01, Horovitz 03.

Tον αγώνα διαιτήτευσαν οι George Gradinarou από την Ρουμανία και ο Frankie Tanti από τη Μάλτα.