Πριν το ξεκίνημα στον αγωνιστικό χώρο είχαμε το πιο πάνω σκηνικό για σεβασμό στα άτομα με αναπηρία. Μετά τη λήξη του ντέρμπι, κάποια πορτοκαλί κωλόπαιδα κακομαθημένα έριχναν πέτρες στον κόσμο πίσω από τη δυτική μεταξύ αυτών και στους ανάπηρους.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...