Home SPORTS NEWS Με αυτογκόλ πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα η Μάντσεστερ Σίτι

Με αυτογκόλ πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα η Μάντσεστερ Σίτι

ManCity-Sunderland

Με το δεξί στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ μπήκε η Μάντσεστερ Σίτι, που κέρδισε στην έδρα της με σκορ 2-1 την Σάντερλαντ. Γκολ με το καλημέρα στο παιχνίδι για τους “πολίτες”, με τον Αγκουέρο να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα στο 4ο λεπτό και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Δείτε ακόμη: Ήττα για Λέστερ από την Χαλ στην πρεμιέρα της Πρέμιερ Λιγκ
– Πήραν από ένα βαθμό Έβερτον και Τότεναμ, “διπλό” η Γουέστ Μπρομ

Στη συνέχεια οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα είχαν τον έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν δεύτερο γκολ, αλλά αυτό το κατάφερε η αντίπαλος. Ο Ντεφόε στο 71ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα και ακολούθως οι “Μαυρόγατες” αμύνονταν για να κρατήσουν τον ένα βαθμό. Τελικά όμως έφυγαν χωρίς βαθμολογικό κέρδος από το Μάντσεστερ, αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν δίχτυα και να πάρουν το τρίποντο. Κατ’ ακρίβεια η μπάλα κατέληξε στο πλεκτό από παίκτη της Σάντερλαντ και συγκεκριμένα τον ΜακΝέαρ, που άθελα του έβαλε αυτογκόλ στο 87ο λεπτό. Ο παίκτης είχε περάσει ως αλλαγή τέσσερα λεπτά νωρίτερα και δυστυχώς για τον ίδιο έμελλε να είναι ο μοιραίος για την ομάδα του.