Home SPORTS NEWS Πρεμιέρα με νίκη για Παρί

Πρεμιέρα με νίκη για Παρί

PSG

Πρεμιέρα με νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν στη φετινή Σαμπιονά. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι επικράτησε εκτός έδρας της Μπαστιά με 1-0, έχοντας σκόρερ τον Κιρζαβά. Ο Γάλλος έδωσε το λύση στην ομάδα του με κοντινό πλασέ, ενώ ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν εξουδετερωμένος.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Μονακό εξήλθε ισόπαλη στην έδρας της 2-2 με την Γκινγκάμπ. Οι “μονεγάσκοι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Με γκολάρα στο 29ο λεπτό ο Ντιαλό άνοιξε το σκορ, ενώ ο Πριβάτ οκτώ λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 71ο λεπτό ο Φαμπίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-1 και έξι λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου ο Μπερνάρντο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.