Home ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΔΕΣ; ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ Γυαλίζει το μάτι της και φουλάρει για τίτλο σε σούπερ απόδοση η...

Γυαλίζει το μάτι της και φουλάρει για τίτλο σε σούπερ απόδοση η Ομόνοια!

Η Ομόνοια βρίσκεται γερά στο κόλπο του τίτλου και μέσα στην Λάρνακα, την Κυριακή (19:30), θα παίξει τα ρέστα της απέναντι στην ΑΕΚ. Απομένουν τρεις στροφές για το φινάλε της σεζόν και κάθε ματς είναι «τελικός».

Αναμένουμε ένα σκληρό «μπρα ντε φερ» μέσα στη Λάρνακα και οι
λεπτομέρειες θα κάνουν τη διαφορά πάνω στο τερέν. Η Ομόνοια, υπό τις οδηγίες του Γιάννη Αναστασίου, έχει βελτιώσει την εικόνα της και παρότι βρίσκεται στο -4 από την κορυφή της βαθμολογίας δεν παρατάει την «μάχη» του τίτλου. Αυτό φάνηκε και την
περασμένη αγωνιστική όταν πέρασε από την έδρα της Ανόρθωσης (0-2) και συμπλήρωσε 4 σερί ματς αήττητη. Στα συγκεκριμένα ματς έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ και έχει κρατήσει τρεις φορές το μηδέν στην άμυνα. Ο Αναστασίου έχει βρει την καλύτερη συνταγή στα μετόπισθεν και δεν πρόκειται σ’ ένα τόσο κρίσιμο ματς να κάνει πειράματα.

Η νίκη της Ομόνοιας σε συνδυασμό με το Under 2.5 προσφέρεται σε απόδοση 6.50.

Στην Ομόνοια το τεχνικό επιτελείο καταστρώνει πλάνο με βασικό στόχο να κλειδώσει τα ατού της ΑΕΚ και παράλληλα να τους χαλάσει το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι είναι επίσης βασικοί διεκδικητές του τίτλους και οι «πράσινοι» γνωρίζουν ότι στο πρώτος μέρος θα δεχθούν πίεση και θέλουν να αντέξουν.

Η ισοπαλία στο ημίχρονο προσφέρεται σε απόδοση 2.03 και έχει εμφανιστεί και στα τρία φετινά ματς μεταξύ των δύο ομάδων.