Home VIDEOS Αυτή τη φορά το “καθάρισαν”

Αυτή τη φορά το “καθάρισαν”

Aca-U17-Olimpiakos (40)

Την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα U17 πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ, επικρατώντας στο Λευκωσιάτικο ντέρμπι του Ολυμπιακού με 4-0. Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι “πράσινοι”, που αυτή τη φορά “καθάρισαν” το παιχνίδι, σε αντίθεση με την προηγούμενη εβδομάδα που δεν διαχειρίστηκαν σωστά το προβάδισμα τους.

Το σκορ άνοιξε ο Νικόλας Βιολάρης με κοντινή κεφαλιά. Το 2-0 πέτυχε ο Παύλος Κοντολεύτερος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στην επανάληψη οι “πράσινοι” ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0, με τον Αρέστη Νικολάου να σκοράρει με πλασέ μετά από ασίστ του Μιχάλη Κλαρκ, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με γκολάρα ο Νικόλας Πατσάκης.

Απόλυτα ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές του έμεινε ο Μιχάλης Θεοχάρους. Ο τεχνικός του “τριφυλλιού” έδινε συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του, ενώ παράλληλα τους εμψύχωνε για περισσότερα γκολ!