Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ένα ημίχρονο, της ήταν αρκετό!

Ένα ημίχρονο, της ήταν αρκετό!

Aca-U17-pr-digenis (19)

Επέστρεψε στις νίκες η ΟΜΟΝΟΙΑ και παρέμεινε στην κορυφή του Β’ Ομίλου Λευκωσίας του Προαιρετικού Πρωταθλήματος Παίδων κάτω των 17 ετών. Η ομάδα μας επικράτησε με 5-2 του Διγενή και διατήρησε τη διαφορά των δύο βαθμών που έχει από τον 2ο στη βαθμολογία Αποέλ. Από το πρώτο ημίχρονο “καθάρισαν” το παιχνίδι οι παίκτες του Ανδρέα Δαρείου.

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στον αγώνα, αφού άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ. Σκόρερ του πρώτου τέρματος ο Σταύρος Χριστοφόρου. Λίγο αργότερα ο Γιώργος Κακουλλής πέτυχε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-0. Η ομάδα της Μόρφου μείωσε στη συνέχεια σε 3-1, όμως το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 4-1, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταύρου Χριστοφόρου. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ. Ο Χρίστος Καρατζιάς σκόραρε για το 5-1 και ο Διγενής μείωσε απλώς σε 5-2.