Home TOP NEWS Match Report: Δείχνει ξανά παραγωγική και έτοιμη για το μεγάλο αγώνα σε...

Match Report: Δείχνει ξανά παραγωγική και έτοιμη για το μεγάλο αγώνα σε 11 μέρες

Ένα τρομερά παραγωγικό δέυτερο ημίχρονο έδωσε τη δυνατότητα στην ΟΜΟΝΟΙΑ να πάρει απόψε μία ευρεία νίκη στο Μακάρειο επί της ΠΑΕΕΚ. Πρωταγωνιστής ήταν ο Λοΐζου που σημείωσε τα 3 από τα πέντε γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ενώ σκόραραν  επίσης οι Τσέποβιτς και Παπουλής. Το τελικό 5-2 αντιπροσωπεύει την εικόνα ενός ανοικτού παιχνιδιού χωρίς σκοπιμότητες.

Πέρα από τα 7 τέρματα υπήρξαν κι άλλες φάσεις και για τις δύο ομάδες για να σημειωθούν περισσότερα.

Δείχνει ετοιμότητα η ομάδα πριν τον τελικό κι ενώ απομένουν 11 μέρες για το μεγάλο παιχνίδι.

Α’ Ημίχρονο

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι ήταν για την ΠΑΕΕΚ. Ο Βαρέλα μπήκε στην περιοχή μας, έκανε σουτ αναγκάζοντας τον Φαμιάνο σε δύσκολη απόκρουση χαμηλά.

Το πρώτο σουτ για την ΟΜΟΝΟΙΑ ήρθε στο 5ο λεπτό με τον Παπουλή και το οποίο πέρασε έξω.

Ένα σουτ στο 9ο λεπτό από τον Παπουλή με το αριστερό μέσα από την περιοχή, μάζεψε ο τερματοφύλακας.

Στο 10ο λεπτό ο Μπάμπιτς μπήκε στην περιοχή μας με ταχύτητα, έκανε σουτ και ο Φαμπιάνο απέκρουσε.

Η καλύτερη στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ ήρθε στο 14ο λεπτό. Έκανε ωραία ενέργεια από αριστερά ο Λοβέρα, έστιλε χαμηλή μπαλιά στον Τσέποβιτς στην περιοχή, αυτός σούταρε με τον τερματοφύλακα Παναγιώτου να αποκρούσει, η μπάλα κόντραρε και πήγαινε μέσα όμως απέκρουσε ξανά ο Παναγιώτου.

Στο 18’εκτέλεσε κόρνερ, ο Σέχου έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 26ο λεπτό η ΟΜΟΝΟΙΑ άνοιξε το σκορ. Ο Παπουλής πήρε μπάλα στη μεσάια γραμμή, ανέβηκε μερικά μέτρα, έδωσε ωραία κάθετη πάσα στον Λοβέρα ο οποίος γύρισε στην περιοχή στον Τσέποβιτς που πλάσαρε σωστά και σκόραρε για το 1-0.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η ΠΑΕΕΚ άμεσα για να απαντήσει στο γκολ μας με τον Παττίχη να μην μπορεί από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα. Το σουτ του κτύπησε στον χέρι του Κίκο. Ελέγχθηκε η φάση και δόθηκε πέναλτι.  Εκτέλεσε ο Βαρέλα και ισοφάρισε.

Εκτέλεσε απευθείας φάουλ ο Χαραλάμπους στο 39ο λεπτό, η μπάλα πέρασε πάνω απο την εστία του Φαμπιάνο.

Στο 40ο λεπτό ο Τσέποβιτς πήρε κάθετη πάσα και έφυγε στην πλάτη της άμυνβας, μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, έδωσε έτοιμο γκολ στον Λοΐζου ο οποίος με πλασέ σκόραρε για το 2-1.

Β’ Ημίχρονο

Μπήκε ο Ουζόχο με την έναρξη του Ημιχρόνου στη θέση του Φαμπιάνο.

Έκανε εξαιρετική κίνηση ο Μάξι Λοβέρα στον κεντρικό διάδρομο, ανέβηκε κάποια μέτρα και έδωσε την ασίστ στον Λοΐζου που πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι. Ήταν επίσης η δεύτερη ασίστ του Αργεντινού. Έτσι έγινε το 3-1 στο Μακάρειο.

Στην αμέσως επόμενη φάση η ΟΜΟΝΟΙΑ σκόραρε ξανά με τον Παπουλή. Πήρε μπάλα ο Ελλαδίτης, έδωσε στην περιοχή στον Τσέποβιτς, αυτός έδωσε έτοιμο γκολ στον Παπουλής που σκόραρε από κοντά.

Ευαγγέλου στη θέση του Παναγιώτου και ο Ζαχαρίου στη θέση του Παπουλή στο 60ο λεπτό.

Στο 61ο λεπτό ο Ζαχαρίου έδωσε κάθετα στον Κίκο ο οποίος από αριστερά σέρβιρε στον Λοΐζου ο οποίος σούταρε με δύναμη στην εστία για να γράψει το 5-1, σημειώνοντας παράλληλα χατ-τρικ. Το πρώτο του στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Απέκρουσε την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πούρου ο Ουζόχο στο 64ο λεπτό.

Στο 68ο λεπτό βγήκε ο Λοΐζου και μπήκε στη θέση του ο Μποτεάκ.

Ένα σουτ από τον Χαραλάμπους στο 71ο λεπτό από τα όρια της περιοχής μας έφυγε ψηλα.

Στο 73 ο Κακουλλής αντικατέστησε τον Τσέποβιτς.

Στο 75 ο Μποτεάκ σούταρε με δύναμη έξω από την περιοχή όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 78 καλό σουτ έκανε ο Καπαρτής, κόντραρε η μπάλα και έφυγε κόρνερ.

Στο 88’ εντυπωσιακό ήταν το γκολ του Ορ με σουτ έξω από την περιοχή στο παραθυράκι της ετσίας του Ουζόχο.